Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych

Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych

15 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych. Z tej okazji uruchomiono bezpłatną linię telefoniczną. Pod numerem (12) 347 64 99 każdy opiekun może zasięgnąć porady ekspertów.

Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych to inicjatywa Akademii Opiekunów, zapoczątkowana w ubiegłym roku. Jej celem jest wsparcie licznej grupy osób zajmujących się pomocą seniorom. To okazja, aby docenić ich pracę, a także umożliwić uzyskanie wiedzy i pomocy w codziennych obowiązkach. Akademia Opiekunów zaprasza wszystkich opiekunów do wspólnego obchodzenia święta w dniu 15 maja pod hasłem „Dbasz o innych, zadbaj też o siebie”.

Od lat wzrasta popyt na specjalistyczną opiekę skierowaną do osób starszych. Zawód opiekuna daje ogromną satysfakcję i przyjemność z możliwości pomagania innym, ale wymaga dużej odpowiedzialności i ciągłego kontaktu z podopiecznym. Dlatego wielu opiekunów boryka się z trudnościami fizycznymi i psychologicznymi.

– Nasze działania skierowane są do osób profesjonalnie zajmujących się opieką. Chcemy zarówno wzmacniać ich kompetencje, jak i być wsparciem w trudnych chwilach, które pojawiają się podczas pracy ze starszymi osobami – mówi Tomasz Piłat, dyrektor Akademii Opiekunów.

Bezpłatne linie telefoniczne dla opiekunów

Warto pamiętać także o opiekunach naturalnych, którymi bardzo często są najbliżsi – mąż lub żona, dzieci bądź wnuczkowie. Dlatego też Dzień Opiekuna Osób Starszych jest skierowany do wszystkich tych, którzy zajmują się seniorami – bez żadnych ograniczeń. Akademia Opiekunów, znana z organizacji warsztatów, sympozjów oraz spotkań szkoleniowych, przygotowała specjalne wydarzenia mające na celu pomoc tym, którzy zajmują się osobami starszymi i schorowanymi na co dzień. 15 maja uruchomione zostaną trzy bezpłatne linie telefoniczne, gdzie każdy opiekun będzie mógł zasięgnąć porady.

Pod numerem 12 347 64 99 dyżury pełnić będą:
✔ pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem (w godzinach 10:00 – 16:00),
✔ wykwalifikowany psycholog (w godzinach 10:00 – 14:00),
✔ prawnik, który udzieli informacji z zakresu organizacji opieki domowej i opieki instytucjonalnej (w godzinach 9:00 – 13:00).
Dzień Opiekuna realizowany jest we współpracy z firmą ATERIMA MED. Więcej o wydarzeniu na stronie: www.akademiaopiekunow.pl.

Źródło: Akademia Opiekunów

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.