Ogólnopolski Dzień Opiekuna. Wsparcie zaczyna się od rozmowy

Redakcja Gazety Senior to zespół, który wraz z redaktor naczelną serwisu troszczy się, aby dostarczać czytelnikom seniorom dedykowanych treści oraz ważnych z punktu widzenia osób starszych informacji. Dbamy, aby materiały publikowane w serwisie GazetaSenior.pl napisane były przystępnym językiem i zaprezentowane w przyjaznej seniorom formie np. bez rozpraszających reklam w postaci wyskakujących okien.
Donosimy o najnowszych rozwiązaniach społecznych, ekonomicznych, zdrowotnych kierowanych do osób starszych. Informujemy o aktualnej sytuacji seniorów w Polsce. Sporo piszemy o zdrowiu seniorów i profilaktyce zdrowotnej. Obalamy mity dotyczące osób starszych. Edukujemy seniorów, korzystając z wiedzy i wskazówek ekspertów w danej dziedzinie.
Redakcja

12-ego lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Opiekuna. Z tej okazji warto zastanowić się, jak skutecznie pomóc, gdy nie zna się potrzeb drugiej osoby. Zdaniem psychologów, ze wszystkich możliwych rozwiązań, zwykle to najprostsze – jak szczera rozmowa – okazuje się najbardziej efektywne. Jednak łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać. W przypadku opiekunów osób chorych wyrażanie własnych potrzeb bywa odsuwane … Czytaj dalej Ogólnopolski Dzień Opiekuna. Wsparcie zaczyna się od rozmowy