Ogromne serce z zakochanych wrocławian – pokazali jak kochają swoje miasto!

Ogromne serce z zakochanych wrocławian – pokazali jak kochają swoje miasto!

Wrocławianie po raz kolejny udowodnili, że są jednymi z najbardziej życzliwych i radosnych mieszkańców Polski. A wszystko to miało miejsce w wyjątkowy dzień – 14 lutego w trakcie obchodów Walentynek na wrocławskim Rynku.

– Chcieliśmy pokazać, że miłość można wyrażać nie tylko osobom, które kochamy, lecz także naszemu miastu, które jest piękne – mówi Edyta Grabowska ze Stowarzyszenia TuRazem – Przez dwa tygodnie zachęcaliśmy różne osoby, by na Facebooku przesyłały nam  zdjęcia z kartką i odpowiedzią, za co kochają Wrocław.

O godzinie 16.30 rozpoczęło się oficjalnie montowanie oryginalnej walentynki z ludzi. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia pn. ,,Zakochani we Wrocławiu” zachęcali do włączenia się do akcji spacerujących po Rynku ludzi. Rozdawali kolorowe serca z napisem #kochamWrocław, częstowali ciasteczkami w kształcie serc i czerwonymi balonami. Nie zabrakło też jemioły, którą szczudlarz trzymał nad głowami zakochanych par, by zachęcić ich do pocałunków i uścisków. W niecałe pół godziny obok pręgierza zgromadziło się blisko 200 osób, które animatorka sprawnie ustawiła w kształt ogromnego serca.

Serce stworzone było z osób w różnym wieku! Byli młodsi i starsi, zakochane pary, rodziny z dziećmi i seniorzy. Wszystkim udzielał się pozytywny humor, uśmiech i radość z możliwości wyrażenia w tak nietypowy sposób miłości do Wrocławia.

Machających kolorowymi sercami i balonami uwieczniono na pięknych zdjęciach, które zaprzyjaźnieni fotografowie wykonali dzięki uprzejmości DH Feniks. Fotografie można już zobaczyć na profilach facebook organizatorów: www.facebook.com/TuRazem i www.facebook.com/vincifitart , którzy zachęcają do odnajdywania siebie i swoich znajomych oraz oznaczania się na zdjęciach.

Serce z ludzi, które zabiło w samym centrum naszego miasta było dopiero początkiem atrakcji szykowanych na ten dzień.

Punktualnie o godzinie 17.00 z okien ,,Vinci Fit Art – Radość Życia” wyleciało 600 czerwonych balonów w kształcie serc, do których przymocowane były wizytówki z cytatami Leonarda da Vinci. Można było je otrzymać biorąc udział w kolejnej części akcji – wernisażu prac znanego wrocławskiego rysownika Andrzeja Tylkowskiego.

Właścicielka ,,Vinci Fit Art – Radość Życia” – Magdalena Filcek powitała gorąco licznie przybyłych na otwarcie wystawy, w szczególności autora prac, które można było podziwiać. Motywem przewodnim rysunków była oczywiście miłość, wyrażana i okazywana na różnorodne sposoby.

Uczestnicy spotkania mogli również częstować się winem i smakołykami. Rozmów, zachwytów i podziękowań nie było końca. Sukces akcji zachęca organizatorów do podejmowania kolejnych wspólnych inicjatyw.

W wydarzenie zaangażowani byli: Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem,
,,Vinci Fit Art – Radość Życia”, WCRS – Wrocławskie Centrum Seniora, Stowarzyszenie Zainspirowani, Ilustris, Friends Bistro&Coffee Bar oraz portal Kocham Wrocław.

Małgorzata Jamróz, WCS

fot. 1, 2, 5 – Milton Mieloch

fot. 3, 4 – Dominika Chochołowska-Bocian

 

kochamwrocław fot. Milton Mieloch serce fot. Milton Mieloch szczudlarz fot.  Dominika Chochołowska- Bocian prace Andrzeja Tylkowskiego fot. Dominika  Chochołowska- Bocian vinci fit art fot. Milton Mieloch

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.