„Optymistki” – bezpłatny pokaz filmu dla seniorów

„Optymistki” – bezpłatny pokaz filmu dla seniorów

Wyjątkowy seans kinowy dla aktywnych seniorów. We wtorek 15 grudnia Dolnośląskie Centrum Filmowe i Centrum Seniora Angel Care zapraszają na pokaz filmu „Optymistki”. Po filmie wykład o tym, co wpływa na jakość życia seniorów. Początek projekcji o godz. 12.00 w sali Warszawa, wstęp wolny.

W ramach wtorkowych seansów dla seniorów w Dolnośląskim Centrum Filmowym tym razem „Optymistki” (w reżyserii Gunhild Magnor) – film o niezwykłej drużynie siatkarskiej. Jej najmłodsza zawodniczka ma 66, a najstarsza 98 lat. Wspólne treningi i „team building” dają im niezwykłą motywację i wiele radości.

Przebywanie z rówieśnikami, z którym dzieli się pasje i zainteresowania, to recepta na zdrową i szczęśliwą starość. Dlatego staramy się aktywizować seniorów, m.in. organizując ciekawe wydarzenia kulturalne. Im szersza będzie oferta skierowana do osób starszych, tym więcej seniorów z niej skorzysta – Michał Kowalski z Centrum Seniora Angel Care we Wrocławiu.

Po projekcji filmu Ewa Zygadło, specjalista ds. leków i suplementów współpracująca z Angel Care, wygłosi wykład na temat czynników wpływających na jakość życia seniorów. Opowie m.in. o zasadach zdrowego odżywiania, znaczeniu regularnego ruchu fizycznego dla zdrowia oraz omówi zagadnienia związane ze stosowaniem leków i suplementów diety. – Seniorzy stają się coraz bardziej świadomi, że odpowiedni styl życia ma istotne znaczenie dla samopoczucia i zadowolenia z życia. Dlatego wiedza na temat odżywiania czy aktywności fizycznej jest dla nich bardzo przydatna – dodaje Michał Kowalski.

Pokaz filmu „Optymistki” odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym, w sali „Warszawa”. Projekcja jest bezpłatna. Na seniorów czeka 240 miejsc.

Pokaz filmu „Optymistki” (wtorek dla aktywnego seniora w DCF):
15 grudnia 2015 r. – godz. 12.00
Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a (sala „Warszawa”), Wrocław
Wstęp wolny

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.