Otwarcie Dziennego Domu Senior-WIGOR w Szczecinie

Otwarcie Dziennego Domu Senior-WIGOR w Szczecinie

28 października br. odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Seniora WIGOR. W uroczystości wziął udział między innymi prezydent Piotr Krzystek.

Jest to już szósta tego typu placówka na terenie Szczecina– mówił podczas otwarcia Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. – Cieszymy się, że udało się otworzyć ten dom w ramach programu Ministerialnego i pozyskać środki na stworzenie tak wspaniałego miejsca dla naszych seniorów. Mamy świadomość tego, że seniorów w naszym społeczeństwie będzie przybywało i dlatego planujemy otwieranie kolejnych tego typu miejsc – przede wszystkim w prawobrzeżnej części miasta.

W Dziennym Domu Senior WIGOR prowadzone będą zajęcia dla grupy 30 seniorów przez minimum 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Dom jest otwarty od godziny 08:00 do godziny 18:30. Seniorom zostanie udostępniona infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe na rzecz środowiska lokalnego.

Mam nadzieję, że będzie to dla Państwa drugi dom i że wszyscy będzie miło spędzać tu swój wolny czas – dodał Prezydent Krzystek.

Senior Wigor - szczecin 2

Źródło: www.szczecin.pl

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.