Bezpłatne warsztaty dla opiekunów w Krakowie

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów w Krakowie

4 września powraca cykl otwartych warsztatów dla opiekunów osób starszych z Krakowa. Spotkania będą odbywały się w każdą środę w DPS im. Helclów.

Obecnie niemal 80% wszystkich opiekunów rodzinnych stanowią osoby z najbliższego otoczenia seniora. Często brakuje im wsparcia instytucjonalnego oraz konkretnych informacji, które mogą pomóc w opiece nad starszą osobą. Bezpłatne warsztaty dla opiekunów w Krakowie to okazja, aby uzyskać pomoc.

– Razem z DPS Helclów współtworzymy darmowe warsztaty, na które może zapisać się każdy. Naszą misją jest przekazywanie specjalistycznej wiedzy na temat opieki nad osobami starszymi w przystępnej formie, aby pomóc odnaleźć się w trudnej sytuacji zarówno opiekunom, jak i podopiecznym – mówi Tomasz Piłat, dyrektor Akademii Opiekunów.

Dlaczego warto?

W ramach kontynuacji projektu realizowana będzie seria warsztatów, prowadzona przez specjalistów różnych dziedzin, związanych z codzienną pomocą osobom starszym. Wśród prelegentów znajdą się m.in. pracownicy medyczni, rehabilitant, psycholog czy prawnik. Uczestnicy warsztatów będą mieli szansę dowiedzieć się więcej m.in. na temat:
✔ codziennej pielęgnacji osób starszych,
✔ rehabilitacji i aktywizacji ruchowej podopiecznych,
✔ reagowania na pojawiające się symptomy chorobowe,
✔ pomocy prawnej dla opiekunów osób starszych,
✔ dbania o własne zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Dla kogo są przeznaczone warsztaty dla opiekunów?

Projekt „Poradnia opiekunów rodzinnych przy DPS Helclów w Krakowie” jest w pełni finansowany ze środków dzielnicowego budżetu obywatelskiego. Kierowany jest do mieszkańców I dzielnicy Krakowa (Starego Miasta) – jednak nie tylko do opiekunów tam zamieszkałych, ale również tych, zajmujących się zameldowanymi tam osobami starszymi.

Harmonogram spotkań

Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 września o godzinie 16:00 w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie (ul. Helclów 2). We wrześniu odbędą się cztery, trzygodzinne spotkania oraz warsztat w ramach tzw. grupy wsparcia zaplanowany na ostatni czwartek miesiąca tj. 26 września. Zapisu na warsztat dokonać można telefonicznie (12 634 42 55 wew. 195) lub bezpośrednio, poprzez wizytę w DPS Helców bądź w Akademii Opiekunów. Projekt kontynuowany będzie także w kolejnych miesiącach.

Dokładne harmonogramy spotkań na stronie internetowej Akademii (www.akademiaopiekunow.pl) oraz DPS u Helclów (www.dpshelclow.pl), a także na Facebook’owym profilu Akademii Opiekunów.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.