Piątki ze sztuką

Piątki ze sztuką

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy wzięli udział w spotkaniu „Piątki ze sztuką” zorganizowanym przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.
26 lutego dr Mateusz Soliński wygłosił inauguracyjny wykład na temat sztuki średniowiecza. Podczas kolejnych spotkań przybliżone zostaną najważniejsze nurty i tendencje obecne w historii europejskiej. Wykłady będą stanowiły nie tylko okazję do zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami i pojęciami z zakresu sztuk plastycznych. Będzie to również będzie sposobność do dyskusji na poruszane tematy.

Spotkania z uwagi na swój przekrojowy charakter polecamy szczególnie osobom, które chciałby rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki. Pozwolą one usystematyzować posiadane już wiadomości – powiedział na wstępie dr Mateusz Soliński.

Wykład na temat sztuki średniowiecza był bardzo ciekawy. Mogliśmy poznać architekturę, malarstwo, rzeźbę oraz tkaninę. Sztuka ta towarzyszyła m.in Kazimierzowi Wielkiemu, założycielowi miasta i patronowi naszej Uczelni. W trakcie spotkania przewodnicząca Rady Słuchaczy, Bożena Sałacińska, zaprosiła obecnych na „Imieniny Króla Kazimierza Wielkiego”. Heppening odbędzie się dnia 3 marca. Będzie to okazja do poznania kolejnego rodzaju sztuki, jakim jest taniec z epoki króla. Przedstawi go grupa taneczna Kazimierzowskiego UTW o dźwięcznej nazwie „Kazimierki”. Kierownictwo artystyczne nad grupą sprawuje doktorantka UKW, Marta Nowaczyk – mówi z dumą, Janina Beniewicz.

seniorzy na wykładzie o sztuce

wykład o sztuce dla seniorów

wykład o sztuce dla seniorówwykład o sztuce dla seniorów

seniorzy na wykładzie w muzuem

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.