Piękno muzyki poważnej

Piękno muzyki poważnej

Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Swoimi dźwiękami nieustannie nas oplata i dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć. Wrocławskie Centrum Seniora, chcąc przybliżyć piękno muzyki poważnej wrocławskim seniorom, rozpoczęło w czwartek 16 lipca cykl spotkań pod jakże znaczącą nazwą Nadzwyczajna Fenomenalna Muzyka.

Cykl prowadzi pani Alina Puchalska, miłośniczka muzyki klasycznej, estetka, osoba z ogromnym zaangażowaniem upowszechniająca wiedzę o muzyce, między innymi prowadząc dział Muzyka i Sztuka na portalu kulturadlaseniora.pl. Pierwsze spotkanie prowadząca poświęciła ojcowi współczesnych form muzycznych – Józefowi Haydnowi. Przez ponad półtorej godziny zgromadzeni w sali słuchali utworów tego austriackiego kompozytora. Piękno jego muzyki, tych kwartetów smyczkowych, tych koncertów na trąbkę i rogi, dźwięków wiolonczeli, która jakby sama śpiewała, podziałała na słuchaczy kojąco i wprowadziła ich w niezwykle radosny nastrój. A z ogromnym zaangażowaniem poprowadzona gawęda o Haydnie, jego twórczości i ciekawostkach z życia z pewnością wzbogaciła słuchaczy o wiedzę, której do tej pory nie posiadali.

W sierpniu kolejne wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki poważnej. Odbędzie się ono w czwartek 20 sierpnia o godz. 12.00 w sali 210 we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6. Tym razem pani Alina Puchalska zaprasza do spotkania z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:

Wrocławskie Centrum Seniora
pl. Dominikański 6 (pok. 20), 50-159 Wrocław
tel. (71) 772 49 38, czynny w godzinach 09.00-15.00
mail: agnieszka.kokoszkiewicz@wcrs.wroclaw.pl
szczegóły na stronie internetowej: www.seniorzy.wroclaw.pl

Tekst i zdjęcia: Adam Pacześniak / Wrocławskie Centrum Seniora

16.07.15_MUZYKA_fot. 1 Adam Pacześniak

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.