Pierwsza taka poradnia onkologiczna w Polsce

Pierwsza taka poradnia onkologiczna w Polsce

We Wrocławiu jest pierwsza w Polsce poradnia onkologiczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy wygrali walkę z rakiem. Nareszcie osoby, które pokonały nowotwór, otrzymają specjalistyczną opiekę.

OnkoMOCNI – czyli osoby, które pokonały raka, a leczenie zakończyły pięć lat temu i wcześniej – nadal potrzebują specjalistycznej opieki, ale nie są już objęci programami refundowanymi przez NFZ. Dzięki zaangażowaniu dolnośląskich instytucji i firm, w stolicy Dolnośląska powstała pierwsza w Polsce poradnia onkologiczna dla OnkoMOCNYCH. W nowej placówce przy ul. Borowskiej można skorzystać z pomocy lekarzy i otrzymać wskazówki dotyczące dalszych badań.

– Na polskiej mapie onkologicznej pojawia się unikalna placówka. Dziś sytuacja wygląda tak, że po pięciu latach od wyzdrowienia pacjenci onkologiczni przestają być objęci programami refundowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a przecież nadal wymagają specjalistycznej opieki – tłumaczy Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Byli pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej mogą liczyć na dalszą i bezpłatną pomoc lekarzy. W ten sposób wszyscy OnkoMOCNI – i mali i już dorośli – trafią pod skrzydła onkologów i psychologów, którzy przygotują dla podopiecznych harmonogram badań kontrolnych oraz rekomendacje dla lekarzy rodzinnych. W poradni będzie można skorzystać także z bezpłatnych badań mammograficznych, endokrynologicznych i kardiologicznych.

Poradnia onkologiczna to inicjatywa Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która każdego roku pomaga 2000 dzieci z całej Polski leczącym się we wrocławskim szpitalu. W realizację szczytnego celu postanowiła włączyć się marka Paclan z Kątów Wrocławskich, dystrybutor i producent artykułów gospodarstwa domowego.

Przekazanie czeku (fot. Paclan)

Anna Szymańska i Mirosław Szozda z Fundacji na „Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” z czekiem od firmy Paclan

– Dzięki instytucjom takim jak Fundacja rodziny nie są pozostawione samym sobie. Mamy głęboki podziw i szacunek do jej działań, dlatego uznaliśmy, że wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla małych i dużych pacjentów – podkreśla Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan. Okazane wsparcie jest zwieńczeniem tegorocznej akcji świątecznej firmy pod hasłem „Odkryj magię zwykłych rzeczy”.

– Jeszcze nigdy w ciągu ćwierć wieku historii Fundacji nie zdarzyło się, żebyśmy nie byli w stanie sfinansować pomocy dla któregokolwiek dziecka. To było i jest możliwe właśnie dzięki takim wspaniałym ludziom, jak przedstawiciele firmy Paclan. W imieniu pacjentów jesteśmy im bardzo wdzięczni za pomoc – mówi Mirosław Szozda.


Podobne artykuły:
Chemioterapia. Poradnik dla pacjenta i jego rodziny – fragment książki „Chemioterapia. Poradnik dla pacjenta i jego rodziny” autorek Judith McKay, Tamera Schacher.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.