Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. seniorów

Spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. seniorów

W najbliższy piątek, 7 czerwca, we Wrocławskim Centrum Seniora odbędzie się pierwsze spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. seniorów.

Ideą tematycznych spotkań Grup Dialogu Społecznego (GDS) jest prowadzenie dialogu, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we Wrocławiu. Celem Grupy Dialogu Społecznego ds. seniorów jest diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących jakości i komfortu życia, funkcjonowania i kondycji oraz bezpieczeństwa seniorów w środowisku dużego miasta. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy różnymi podmiotami i instytucjami samorządowymi, organizacjami pozarządowymi, mieszkańcami miasta, a w szczególności samymi seniorami.

Pierwsze spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. seniorów odbędzie się 7 czerwca w godzinach 12:00-14:00 we Wrocławskim Centrum Seniora: pl. Dominikański 6, sala konferencyjna nr 210 (II piętro). Organizatorzy zapraszają przede wszystkim wrocławskie organizacje, podmioty publiczne i prywatne, a także grupy środowiskowe i osoby indywidualne, które koncentrują swoje zainteresowanie, działania i troskę na jakości życia seniorów we Wrocławiu. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z koncepcją strategii miasta na rzecz seniorów oraz uczestniczyć w przygotowaniu listy wyzwań i potrzeb, a także zaplanować działania na najbliższe miesiące.

Wymagane jest potwierdzenie udziału w spotkaniu. Można to zrobić pisząc do Rzecznika ds. Dialogu Społecznego – Dominika Golemy na adres: dominik.golema@um.wroc.pl.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.