Pierwszy dom Senior-WIGOR na Mazowszu

Pierwszy dom Senior-WIGOR na Mazowszu

20 października 2015 w Radomiu ruszył pierwszy dom Senior-WIGOR na Mazowszu. Jego oferta adresowana jest do osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Placówka powstała dzięki wsparciu z rządowego programu Senior-WIGOR. Na utworzenie domu dziennego przeznaczono prawie 267 tys. zł. Radomski dom Senior-WIGOR przyjmie 30 osób.

Dom Senior-WIGOR powstał w kamienicy przy ulicy Rwańskiej 7. Seniorzy mogą w nim spędzić co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Mogą skorzystać z zajęć ruchowych, rekreacyjnych, kulturalno-oświatowych, warsztatów tematycznych, a także ciepłego posiłku. Do ich dyspozycji jest także pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Radomski Dom Senior-WIGOR jest wyposażony w bibliotekę, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do internetu.

Program ‪Senior-WIGOR rząd przyjął wiosną tego roku. Do 2020 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. W tym roku powstanie ponad 100 dziennych domów Senior-WIGOR ze średnią liczbą 20 miejsc dla seniorów. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jest na etapie podpisywania umów z jednostkami samorządu terytorialnego.

YZ9nrHKrllHY3KDhiZuk,DSC_0230

ZpxirHesllHs11WilQ,DSC_0232

Źródło: www.mpips.gov.pl
Fot. Marian Strudziński, Urząd Miejski w Radomiu

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.