Pierwszy dom Senior-WIGOR w województwie świętokrzyskim

Pierwszy dom Senior-WIGOR w województwie świętokrzyskim

W Ostrowcu Świętokrzyskim, jako pierwszym mieście w województwie świętokrzyskim, a trzecim w Polsce nastąpiło uroczyste otwarcie Dziennego Domu „Senior-WIGOR”.

W spotkaniu tym uczestniczyli w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego Renata Segiecińska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Arkadiusz Bąk – Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Irena Renduda-Dudek – Przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, przedstawiciele organizacji, które znalazły swoje siedziby w budynku przy ul. Sienkiewicza oraz zaproszeni goście.

Od 1 października 2015 r. stworzono wygodne, bezpieczne i przyjazne miejsce, w którym ostrowieccy seniorzy znajdą wsparcie – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Jestem przekonany, że obiekt ten będzie służył naszym mieszkańcom. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli wielki trud pracy, w to, aby ta placówka powstała w tak krótkim czasie, za ich zaangażowanie i poświęcenie. Uważam, że warto podejmować takie inicjatywy, aby żyło się nam lepiej – dodaje.

Na otwarcie tej palcówki Gmina Ostrowiec Świętokrzyski pozyskała środki z realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Programu Wieloletniego Senior-WIGOR. Dzienny Dom „Senior-WIGOR” finansowany będzie także z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

W Dziennym Domu „Senior-WIGOR znajdzie swoje miejsce trzydziestu seniorów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+, zamieszkujących teren Ostrowca Św., którzy wymagają częściowej pomocy w ośrodku dziennego pobytu.

1

Źródło: Urząd Miasta Ostrowiec Świętokrzyski

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.