Piknik we Wrocławiu rozpoczyna Dni Karpia

Piknik we Wrocławiu rozpoczyna Dni Karpia

Piknikiem plenerowym pt. DNI KARPIA WE WROCŁAWIU rozpocznie się jubileuszowa X edycja Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Impreza odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia o godz. 12.00 na wrocławskich Partynicach, na terenie przy Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Organizatorzy i partnerzy przygotowali moc atrakcji. Na scenie zaprezentują się zespoły z Doliny Baryczy – dynamiczna Milicka Orkiestra Dęta oraz zespół KALINA z Twardogóry z pieśniami i tańcami z różnych regionów Polski i świata. Nie zabraknie pokazów filmów na najwyższym poziomie – o unikatowej przyrodzie i wielowiekowej gospodarce rybackiej Doliny Baryczy, tak magicznej, a położonej przecież tak blisko Wrocławia. Pod sceną ustawione będą ławy oraz leżaki, więc będzie można wygodnie usiąść i podziwiać sceniczne występy.

Nie lada atrakcją będzie blisko dwugodzinny pokaz przygotowywania smacznych i zdrowych potraw z karpia milickiego, przeprowadzony przez Beatę Śniechowską, zwyciężczynię II edycji programu TVN Masterchef.
Miłośników lokalnych przysmaków i rękodzieła zainteresuje Jarmark Produktów Lokalnych z blisko 30 wystawcami z Doliny Baryczy i zaprzyjaźnionych regionów. Co ważne – będzie można tam kupić najlepsze, najszlachetniejsze produkty spożywcze i rzemieślnicze bezpośrednio od producenta i porozmawiać o metodach ich wytwarzania. Wśród towarów nie zabraknie przetworów z ryb, tradycyjnych wędlin, naturalnych soków, dżemów, miodów, ekologicznych owoców i warzyw, serów oraz rękodzieła: ceramiki, naturalnej biżuterii. Na wszystkich spragnionych smaku regionalnej kuchni rybnej Doliny Baryczy czekać będą lokalne restauracje ze swoimi popisowymi potrawami. Nie zabraknie też pysznych pierogów z rybnym nadzieniem przygotowanych przez doświadczone kucharki z DODR.
Atrakcje dla dzieci zapewni jeden z partnerów imprezy – Bank Spółdzielczy w Miliczu, który 1 czerwca br. roku otworzył swoją placówkę we Wrocławiu na ul. Kamiennej 115.

Piknik we Wrocławiu jest zaproszeniem do udziału w blisko 60 różnorodnych wydarzeniach: plenerowych, edukacyjnych, turystycznych, kulturalnych, kulinarnych, które zaplanowane zostały we wrześniu i październiku w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć w INFORMATORZE, a dokładny program dostępny jest na stronie: www.dnikarpia.barycz.pl/events/program.
.

dni karpia pasek
Źródło: Stowarzyszenie „PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy”

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.