Pikniki literackie we Wrocławiu

Pikniki literackie we Wrocławiu

Lubisz czytać? Rozmawiać o książkach? To odwiedź jeden z literackich pikników i wygraj pamiątkowe gadżety! Kolorowe, barwne przebrania uczestników to tylko jedna z atrakcji czytelniczego korowodu. Zapraszamy wrocławian do udziału w wymianie książek oraz do wspólnego czytania.

Fundacja Edukacji Alternatywnej LIBRIS oraz Wrocławskie Centrum Seniora zapraszają na pikniki literackie pod hasłem: „Włącz czytanie we Wrocławiu”, w ramach programu BIBLIOPOLIS Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają pamiątkowe gadżety promujące czytanie, z hasłem wydarzenia „Włącz czytanie we Wrocławiu”.

Kiedy, co i gdzie?

12 czerwca 2016, godz. 12:00-18:00, Wyspa Słodowa – Pawilon Kultury.

W ramach Miesiąca Rodziny – Dzień Dziadków seniorki z Wrocławskiego Centrum Seniora w stylizowanych strojach z dawnych epok będą czytać bajki, baśnie oraz fragmenty powieści. Nie zabraknie również czasu na wspólne, międzypokoleniowe rozmowy o ulubionych bohaterach literackich, rysowanie oraz gry i zabawy literackie. Gwarantowane atrakcje dla wnuków, rodziców i dziadków: warsztaty edukacyjne, zajęcia artystyczne i sportowe, konsultacje specjalistów z zakresu profilaktyki zdrowia, przegląd twórczości wrocławskich chórów osiedlowych.

19 czerwca 2016, godz. 14:00-20:00, Park Zachodni – Pawilon Kultury.

Dla chętnych – księga pamiątkowa do wpisywania tytułów ulubionych książek. Dla miłośników literatury w języku angielskim – czytanie literatury pięknej w oryginale. Cykliści – bookcrosserzy będą rozdawać książki i zachęcać do wspólnej zabawy. Najaktywniejsi uczestnicy czytelniczej przygody otrzymają pamiątkowe gadżety z hasłem wydarzenia „Włącz czytanie we Wrocławiu”.

Happeningi przy skrzynkach bookcrossingowych: 28 września i 12 października, pl. Nowy Targ i Rynek.

(Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminów wydarzeń ze względu na złe warunki atmosferyczne).

źródło: „Gazeta Senior” Wrocław/Dolny Śląsk maj-czerwiec 2016 r. 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij
Starszy wpis

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.