Pobyt czasowy dla seniorów – nowy format

Pobyt czasowy dla seniorów – nowy format

Indywidualna i kompleksowa opieka zarówno dla osób wymagających opieki stałej, jak
i okresowej terapii poszpitalnej. Usługa jest elastyczna – pobyt czasowy może trwać tylko jeden dzień lub dowolnie długo. Nową usługę wprowadza wrocławskie Centrum Seniora Angel Care, stale rozwijające swoją ofertę zarówno dla seniorów, jak i dla ich opiekunów.

Standard opieki w ramach pobytu czasowego jest dokładnie taki sam, jak w przypadku stałych mieszkańców domu opieki w Centrum Seniora Angel Care. Jeśli chodzi o długość takiego pobytu, to nie ma ograniczeń – może trwać tylko jeden dzień lub dowolnie długo.

Wprowadziliśmy tę usługę odpowiadając na potrzeby osób starszych oraz ich opiekunów. W tym segmencie opieki brakowało dotąd oferty w tak elastycznej, a jednocześnie kompleksowej formie. W naszym centrum, niezależnie od długości pobytu i zakresu opieki, osobą starszą zajmuje się profesjonalny personel, czuwający całą dobę – mówi Michał Kowalski, dyrektor Angel Care we Wrocławiu.

W zakres opieki przy pobycie czasowym w Angel Care wchodzi również terapia, prowadzona przez doświadczonych fizjoterapeutów, terapia zajęciowa i bogaty program aktywizujący (w tym m.in. dogoterapia), jak również wsparcie ze strony psychologa
Do kogo skierowana jest nowa usługa Angel Care? Tu również nie ma żadnych ograniczeń. Z tej oferty mogą korzystać osoby m.in. z chorobami demencyjnymi i innymi chorobami przewlekłymi, jak również seniorzy wymagający terapii poszpitalnej.

Nową usługę adresujemy także dla opiekunów osoby starszej, którzy potrzebują odpoczynku, mają do załatwienia pilne sprawy czy też na przykład na okres remontu w domu. Pobyt krótkoterminowy sprawdzi się we wszystkich tych sytuacjach, gdy opiekunowie przez pewien czas nie mogą stworzyć odpowiednich warunków do opieki lub terapii seniora – podkreśla Michał Kowalski.

Cena pobytu czasowego we wrocławskim Centrum Seniora zależy od liczby dni i potrzeb osoby starszej.
Angel Care dzieli się na Apartamenty Chronione oraz Dom Opieki z rozbudowanym Centrum Chorób Demencyjnych. Dla komfortu mieszkańców wszystkie części działają w obrębie jednego kompleksu, ale do każdej prowadzi osobne wejście.

Angel Care Wroclaw_1 Angel Care Wroclaw_3 Angel Care Wroclaw_2

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Komentarze

Disqus ( )

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.