„Poławiacze Pereł”- premiera w Operze Wrocławskiej

„Poławiacze Pereł”- premiera w Operze Wrocławskiej

Dwie, a nawet trzy obsady, balet, chór, orkiestra, bajkowe kostiumy, mnóstwo egzotycznego kolorytu i muzyka Bizeta. Tak twórcy kolejnego wystawienia zachęcali do obejrzenia nowej produkcji Opery Wrocławskiej. Premiera 30 kwietnia i 1 maja.

„Poławiacze pereł” to opowieść o prawdziwej przyjaźni, o poświeceniu dla tej przyjaźni i o tym, że nie wolno naruszać lokalnych zwyczajów. Reżyser spektaklu, Waldemar Zawodziński, zwracał uwagę, że w tle widzimy balet, słyszymy chór i ma to fundamentalne znaczenie dla spektaklu. Te grupowe elementy przedstawienia reprezentują mieszkańców wioski, którzy chcą mieć kapłankę, pełną poświęcenia, a nie taką która będzie wdawała się w miłosne perypetie. Za naruszenie zasad religijnych- śmierć dla obojga. I tu pełna poświecenia postawa przyjaciela, który podpala wioskę by umożliwić kochankom ucieczkę. Zurga za podpalenie wioski, za pomoc kochankom zostaje zgładzony. Bardzo to dramatyczne, zwycięża przyjaźń. Tak się zwykle dzieje w przedstawieniach Opery Wrocławskiej , że można w nich znaleźć delikatne odniesienie do współczesności, takie moralizatorskie przesłanie. Czy tak będzie tym razem?

Tych, którzy oglądali superwidowisko w Hali Stulecia w 2013 roku,  informujemy, że to inne w wyrazie przedstawienie – mówiła dyrektor Ewa Michnik –  Tam było widowisko, tu w teatrze będzie opera, dlatego warto zobaczyć je jeszcze raz.

Wystąpią: Leila – Anna Lichorowicz, Joanna Moskowicz, Nadir – Victor Campos Leal, Nikolay Dorozhkin, Sang Jun Lee, Zurga – Mariusz Godlewski, Valdis Jansons, Tomasz Rak, Nurabad – Marek Paśko, Makariy Pihura.
Spektakl w języku francuskim z polskimi napisami.

Poławiacze pereł

Poławiacze pereł

Poławiacze pereł

Poławiacze pereł

Poławiacze pereł

Poławiacze pereł

Poławiacze pereł

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.