Polscy rycerze mistrzami świata! Nie mieli sobie równych na zamku w Malborku

Polscy rycerze mistrzami świata! Nie mieli sobie równych na zamku w Malborku

3 maja odbyły się mistrzostwa świata w zawodach rycerskich. Wzięło w nich udział pół tysiąca rycerzy i rycerek z 26 krajów z całego świata. Na turniej składało się dziesięć konkurencji, a polska drużyna zdobyła medal w każdej z nich!

Polakom przypadło sześć złotych krążków oraz po dwa srebrne i brązowe – donosi portal onet.pl.

Niedziela przyniosła wiele radości widzom rycerskich mistrzostw świata w Malborku. Najpierw po złoto sięgnęła 3-osobowa drużyna Polek, a potem najwytrwalsi i najlepiej wyszkoleni okazali się Polacy, którzy najpierw w kategorii drużynowej 5 na 5 pokonali Anglików, potem zwyciężyli Wyspiarzy w rywalizacji drużyn 10-osobowych, a na koniec okazali się w finale lepsi od Amerykanów w kategorii 16 na 16 – czytamy na stronie malbork.naszemiasto.pl.

Uczestnicy zawodów walczyli w zbrojach, które musiały jak najwierniej odwzorowywać stroje historyczne. Podobnie było w przypadku broni, która musiała być wierną kopią tej sprzed wieków, tyle że z zatępionym ostrzem. Walki rycerzy były prawdziwe, tzn. pełno kontaktowe, uderzali z pełną siłą w zbroje przeciwników. W ruch poszły zatem  miecze i tarcze oraz broń drzewcowa (halabardy).

Rozegrane w Malborku Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich Federacji IMCF (International Medieval Combat Federation) były drugą edycją turnieju: pierwsza miała miejsce przed rokiem na zamku Castillo de Belmonte w Hiszpanii.

źródło: Portal PCh 24.pl, onet.pl, malbork.naszemiasto.pl

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.