„Popiół i diament” w pięciu wymiarach

„Popiół i diament” w pięciu wymiarach

W pierwszej połowie maja Centrum Technologii Audiowizualnych zaprasza na pokazy w ramach projektu „Popiół i diament. Adaptacja filmowa 5D”. Inicjatywa, którą w CeTA realizuje Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy DID to interaktywny spektakl, łączący w sobie elementy historii, kultury, kinematografii i teatrologii.

Dotychczas z projektem mogli zapoznać się uczniowie dolnośląskich szkół, tym razem na pokazy zapraszamy osoby dorosłe. Spektakl, który odbywa się w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego, jest wyjątkowym połączeniem projekcji filmowej i przedstawienia teatralnego. Podczas seansu „Popiołu i diamentu” Andrzeja Wajdy wybrane sceny z filmu odgrywane są na żywo przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Wydarzenie jest sposobem przybliżenia problematyki społecznej i trudności, z jakimi musieli radzić sobie Polacy w okupowanej ojczyźnie.

W trakcie pokazu angażowane są różne zmysły sensoryczne, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia łatwiej zapamiętują i przyswajają przekazywane treści – podkreśla dr Aleksandra Sus, prezes Stowarzyszenia DiD.

W ramach tej formy spektaklu wykorzystywane są nowoczesne technologie multimedialne, łączone z elementami oryginalnej scenografii, którą tworzą m.in. pojazdy z czasów II Wojny Światowej, mundury i rekwizyty. Dodatkowo projekt realizowany jest w byłej Wytwórni Filmów Fabularnych, czyli miejscu, w którym nagrywano część scen do filmu – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu.

Pokazy „Popiół i diament. Adaptacja filmowa 5D” odbędą się w dniach 5-6 i 13-14 maja 2016 o godz. 17.00.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wcześniej należy odebrać specjalne wejściówki, dostępne na portierni CeTA, ul. Wystawowa 1, Wrocław.

Popiół i Diament

Popiół i Diament

Popiół i Diament

Źródło: Centrum Technologii Audiowizualnych

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.