Powstała Bydgoska Koperta Życia

Powstała Bydgoska Koperta Życia

Prezydent Rafał Bruski wraz z przewodniczącym Bydgoskiej Rady Seniorów, Ireneuszem Frelichowskim, oraz Zdzisławem Tylickim, prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zainaugurowali w Bydgoszczy nowy program pod nazwą BYDGOSKA KOPERTA ŻYCIA. W pierwszej transzy przygotowano tysiąc Bydgoskich Kopert Życia. Pierwsze Koperty trafiły dziś do bydgoskich seniorek. Spotkanie w ratuszu umilił występ dzieci z chóru przedszkolnego „Uccellini” z Przedszkola nr 28.

Program jest adresowany głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. KOPERTA ŻYCIA to specjalnie przygotowane plastikowe opakowanie. Można w nim zamieścić informacje o stanie zdrowia, przewlekłych chorobach oraz przyjmowanych lekach i uczuleniach, Znajdują się w niej również dane osobowe oraz kontakt do bliskich. Takie informacje zebrane w kopercie są niezwykle istotne dla ratowników medycznych. Będą oni mogli szybciej i łatwiej podejmować akcję ratunkową po wezwani do domu chorej osoby zamieszkującej samotnie. Kopertę można zostawić w widocznym miejscu: na lodówce, lustrze lub regale meblowym. To miejsce naklejką informującą: „Tu znajduje się Bydgoska Koperta Życia”.

Wprowadzone w innych miastach KOPERTY bardzo podobają się ratownikom medycznym, pracownikom pogotowia ratunkowego oraz lekarzy.

Inauguracja Bydgoskiej Koperty Życia

teksy i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.