Poznań na weekend za pół ceny

Poznań na weekend za pół ceny

W najbliższą sobotę 30 kwietnia i niedzielę 1 maja stolica Wielkopolski będzie objęta akcją „Poznań za pół ceny”. Jest to już IX edycja, w której poznaniacy i turyści będą mogli skorzystać z dziesiątek atrakcyjnych ofert z pięćdziesięcioprocentowym rabatem.

Do akcji przystąpiło blisko 200 jednostek z różnych branż, oferujących wyjątkowo bogatą ofertę po niższej cenie. Dzięki niej będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej wybranych lokali, przenocować za dużo niższą cenę w niektórych poznańskich hotelach, a także wziąć udział w wydarzeniach turystycznych i kulturalnych. Oferta jest na tyle bogata, że każdy, bez względu na zainteresowania i wiek, znajdzie dla siebie coś interesującego.

Poza tańszymi noclegami i gastronomią, programem tej edycji objęte są muzea, placówki kulturalne, wydarzenia związane z turystyką i rekreacją, np. korty tenisowe, Termy Maltańskie, tor saneczkowy na Malcie, Kórnickie Centrum Sportu i Rekreacji „Oaza”, „Wodny Raj” w Swarzędzu, ZOO i Palmiarnia, a także inne miejsca chętnie odwiedzane przez mieszkańców Poznania. Będzie można również popływać po Warcie – począwszy od statków pasażerskich, poprzez spływy kajakowe, na tratwach kończąc. Dodatkowo ZTM wprowadza możliwość zwiedzania miasta specjalnymi liniami turystycznymi: tramwajem lub autobusem przy zakupie preferencyjnego biletu.

Tradycją akcji stało się otwieranie miejsc niedostępnych na co dzień. W tym roku będzie to absolutny unikat – zachowany wraz z oryginalnym wyposażeniem, do niedawna jeszcze tajny, schron przeciwatomowy prezydenta miasta z przełomu lat 50. i 60 XX wieku. Będzie także można odwiedzić aż cztery XIX-wieczne forty: Fort III, Fort Va, Fort VII oraz Fort VIIa, w którym czekać będą dodatkowe atrakcje: obóz wojskowy, liczni przewodnicy w historycznych mundurach oraz inscenizacje wojskowe. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje związane z akcją, bowiem lista jest długa. Na przykład warto skorzystać z okazji i zwiedzić Stadion Miejski, Centrum Wycieczkowe LECH, Salę Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Farę Poznańską czy Zamek Cesarski. Na chętnych czeka też kilkanaście tematycznych oraz nietypowych tras spacerowych z przewodnikiem, co pozwoli na poznanie miasta w sposób niestandardowy.

Impreza „Poznań za pół ceny” na stałe wpisała się już do kalendarza miejskich wydarzeń. W poprzednich latach akcja przyciągnęła do stolicy Wielkopolski tysiące turystów i zapewne podobnie będzie w najbliższą majówkę. Warto zatem znaleźć czas i odwiedzić Poznań.

Poznań

Poznań

Poznań

Tekst i zdjęica: Roman Szymański, Poznań

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.