Poznań przyjęty do miast przyjaznych starzeniu się

Poznań przyjęty do miast przyjaznych starzeniu się

Władze Poznania świadome wyzwań związanych ze starzeniem się społeczeństwa od kilku lat starają się wychodzić naprzeciw zmieniającym się potrzebom najstarszych mieszkańców miasta. W związku z przyjęciem przez Radę Miasta stosownej uchwały o przystąpieniu Poznania do sieci miast i gmin przyjaznych starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia, wysłały akces o przystąpieniu do sieci miast przyjaznych starzeniu WHO.

Miło nam donieść, że wniosek został zaakceptowany i Poznań został drugim miastem w Polsce, obok Gdyni, które stało się członkiem elitarnej w świecie sieci miast przyjaznych starzeniu.

Przynależność do sieci daje możliwość m.in. wymiany informacji i kadry pomiędzy miastami należącymi do sieci oraz wizyt zewnętrznych ekspertów w mieście. Członkostwo w sieci WHO umożliwia dodatkowo pracownikom administracji zdobycie nowych kompetencji i wiedzy do dalszego rozwoju miasta w kierunku bycia bardziej przyjaznym starzejącemu się społeczeństwu.

fot i tekst: Roman Szymański

DSC_6264

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Komentarze

Disqus ( )

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.