Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie

Marzena Badziak i Janek Piętek w 2013 roku zostawili swoje dotychczasowe życie i na rowerach wyruszyli ze Stambułu na wschód, by po 16 miesiącach dojechać do Australii. Po powrocie do Polski starają się tak ułożyć życie, by jak najczęściej być w drodze.

W języku islandzkim istnieje 56 słów oznaczających wiatr i 12 słów określających różne typy deszczu. Ten fakt powinien dać do myślenia każdemu, komu zamarzy sobie zjechanie tej wyspy na rowerze.
„W tę podróż wyruszyliśmy w zuchwałych nastrojach, Islandia dała nam jednak solidną lekcję pokory. Na spotkaniu opowiemy jednak nie tylko o walce z poziomym deszczem.
Będzie też, a może przede wszystkim, o spotkaniach z ludźmi: z polskimi eksponatami, z hodowcą psów pasterskich z farmy Gröf, czy z Simonem, ratownikiem górskim. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jacy są Islandczycy i czy jadąc na wyspę, którą co sezon odwiedza już ponad milion turystów, można jeszcze z nimi ot tak, po ludzku, pogadać. Opowiemy też o ludziach ukrytych, elfach, trollach i nadprzyrodzonych stworach. Do tego cała masa islandzkiego poczucia humoru i różnych anegdotek, w akompaniamencie gwiżdżącego wiatru.”

Goście: Marzena Badziak i Janek Piętek
18 lipca 2016 o godz. 19
Dom Kultury POD LIPAMI, Poznań, os. Pod Lipami – pawilon 108 A

Bilety w Domu Kultury Pod Lipami i na stronie:

http://biletyna.pl/event/KLUB-OBIEZYSWIATOW-Marzena-Badziak-i-Janek-Pietek-Przez-srodek-Islandii-rowerem-Wiatr-deszcz-i-przygoda-zycia-Osiedlowy-Dom-Kultury-Pod-Lipami-Poznan-e32147.html

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.