Poznański Przewodnik Seniorki i Seniora

Poznański Przewodnik Seniorki i Seniora

Ukazał się Poznański Przewodnik Seniorki i Seniora przygotowany przez Centrum Inicjatyw Senioralnych.
Gazeta Senior gratuluje CIS tak świetnego pomysłu! Wierzymy, że książka, napisana w formie rozmowy, okaże się użyteczna i że poznańscy seniorzy znajdą w niej odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dziś prezentujemy Państwu słowo wstępu.

 

– Mamy piękne doświadczenie siedmiu lat rozmów z poznańskimi Seniorami. Zamarzyło nam się, żeby najważniejsze dla nich sprawy, najpilniejsze pytania i użyteczne informacje przenieść na papier, tak aby mogli mieć nas zawsze pod ręką – informuje Maria Sitarska.

Słowem wstępu

Przychodzą Państwo do Centrum Inicjatyw z różnymi pytaniami. Dzięki Wam, przez kolejne lata naszej pracy uczyliśmy się, że świat seniorów składa się zarówno z codziennych wyzwań i trosk, jak i z marzeń i ogromnej chęci korzystania z życia. Dzięki temu rysuje się w nas (i ciągle rośnie!) mapa różnych ważnych dla Państwa zagadnień, różnych kierunków ciekawości, różnych potrzeb. Nie wszystkim potrafimy sprostać samodzielnie, ale zawsze staramy się skierować Państwa w dobre ręce. Współpracujemy z wieloma miejscami, w których życzliwość dla seniorów i seniorek jest ważną wartością codziennej pracy. Mamy więc nadzieję, że informacje zawarte w Przewodniku będą Państwu służyć w przeżywaniu dobrej codzienności.

Centrum zamknięte w książce

Oddajemy w Państwa ręce Poznański Przewodnik Seniorki i Seniora, o którym myślimy trochę jak o Centrum zamkniętym w książce. Znajdziecie tu wiele informacji dotyczących zdrowia i aktywności fizycznej, przeczytacie o tym, dlaczego warto dobrze się odżywiać, wskażemy wiele możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym, opowiemy o tym, dlaczego warto być wolontariuszem, dlaczego dobrze jest uczyć się przez całe życie. Z dużą uwagą zbudowaliśmy rozdziały dotyczące wsparcia, opieki i poradnictwa. Mamy nadzieję, że w trudnych życiowych sytuacjach będziecie spokojni o to, że macie dokąd pójść i wiecie jak korzystać z pomocy.

Dziękujemy i zapraszamy

I ogromnie Wam dziękujemy. To dzięki niezliczonym rozmowom z Państwem powstał ten Przewodnik. Jesteśmy wdzięczni za okazywane nam zaufanie, za wszystkie historie, którymi się z nami dzielicie. Uwielbiamy te rozmowy. To Wy czynicie naszą pracę ważną i wartościową.
Dziękujemy również współpracującym z nami organizacjom pozarządowym, miejskim instytucjom i firmom – wspaniale jest przyglądać się temu, jak z roku na rok, sieć Miejsc Przyjaznych Seniorom rośnie, jak ważny staje się dla Was dojrzały odbiorca inicjatyw, czy usług.
Dziękujemy również członkom i członkiniom Miejskiej Rady Seniorów za konsultacje merytoryczne Przewodnika. Wszyscy razem działamy w Poznaniu na rzecz poprawy jakości życia najstarszych jego mieszkanek i mieszkańców.
Zapraszamy Was, Miłe Seniorki i Drodzy Seniorzy do lektury Poznańskiego Przewodnika Senioralnego. Mamy przekonanie, że wiedza może dać nam większe poczucie kontroli nas życiem, a co za tym idzie: poczucie bezpieczeństwa, lepszy komfort życia i istotny wpływ na świat. Życzymy Wam tego i zapraszamy do Centrum Inicjatyw Senioralnych!

Zespół Centrum Inicjatyw Senioralnych

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.