Poznańskie lato dla seniorów i seniorek

Poznańskie lato dla seniorów i seniorek

Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza do korzystania z wakacyjnej oferty przygotowanej przez poznańskie organizacje pozarządowe, instytucje i Miejsca Przyjazne Seniorom. Będzie sporo plenerowych wydarzeń i okazji do ruchu na świeżym powietrzu.

Rejs statkiem
Miłośnicy wody przyjemnie spędzą czas nad Wartą, po której można popłynąć bardzo wygodnym statkiem, zwiedzając kolejne miejskie plaże i podziwiając nadwarciańską zieleń. W programie atrakcji plażowych znajdą się potańcówki, spotkania dotyczące zdrowia, łagodny ruch na świeżym powietrzu i wiele innych niespodzianek.

Dla kinomanów
Wakacyjne miesiące to również czas, kiedy niemal w każdej dzielnicy powstają kina plenerowe. Fanów filmu serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych komunikatów i przypominamy, że w każdy wtorek w Kinie Rialto można obejrzeć najnowsze filmy w przystępnej cenie, z kawą i możliwości poseansowej dyskusji wliczonymi w cenę biletu.

Joga przy Fontannie
Jak co roku, w parku naprzeciwko Teatru Wielkiego, od 26 czerwca w każdą niedzielę, będzie można spróbować jogi w przyjaznym i międzypokoleniowym towarzystwie. „Joga przy Fontannie” także w tym roku uzyskała patronat Centrum Inicjatyw Senioralnych, bo wierzymy, że chwila na macie, z łagodnym ruchem i spokojnym oddechem niejednemu seniorowi mogą przynieść ukojenie. Jogę i inne formy aktywności ruchowej można będzie ćwiczyć w wakacje również w wielu innych poznańskich parkach. Zachęcamy do śledzenia oferty sportowej, którą raz w miesiącu wpisujemy w prowadzoną przez nas kampanię „SeniorWFormie”.

Zumba, brydż, gimnastyka
A jeśli ktoś lubi większy wysiłek – przypominamy o siłowniach na świeżym powietrzu, które ulokowane są w wielu miejscach w Poznaniu (chętnie podpowiemy Państwu dogodną dla Was lokalizację). Z kolei w ramach projektu „Trener Senioralny” można wziąć udział w zajęciach gimnastyki w wodzie, zumby i brydża sportowego, na miłośników terenów maltańskich czeka zaś Bula Park Malta.

Kurs języka migowego, fitness dla osób na wózkach
Wiele dobrych chwil można spędzić korzystając z programu „Lato na Madalinie” (na terenie starej zajezdni tramwajowej na Wildzie). W programie m.in. plaża i kawiarenka, kurs języka migowego, fitness dla osób poruszających się na wózkach i wiele innych ciekawych spotkań.

Spotkania podróżnicze
Osobom zainteresowanym prelekcjami podróżniczymi i wycieczkami przypominamy o dwóch podróżniczych miejscach wyróżnionych certyfikatem „Miejsce Przyjazne Seniorom”: Stowarzyszeniu Pilotów Wycieczek i Akademii Podróży Wojażer, które oferują ciekawe spotkania i wyprawy w rejony bliższe i dalsze.

Tytka z kalendarzem imprez
W tym roku Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz pierwszy wyda wakacyjną edycję Tytki Seniora na lipiec i sierpień, w której znajdą się szczegółowe programy wakacyjnych imprez, spotkań i wydarzeń. Zachęcamy do dzielenia się Tytką z przyjaciółmi i sąsiadami.
Przypominamy również seniorom o możliwości odebrania bezpłatnego Poznańskiego Pudełka Życia, które może przyczynić się do większej, codziennej spokojności, szczególnie, gdy senior mieszka samodzielnie.

Zajrzyjcie do Centrum Inicjatyw Senioralnych na ul. Mickiewicza 9a. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, tel. 61 847 21 11, adres mailowy: centrum@centrumis.pl

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.