Prezenty na walentynki – zmieniamy myślenie

Prezenty na walentynki – zmieniamy myślenie

Walentynki to jedne z najbardziej dochodowych świąt obchodzonych w Polsce. Najpopularniejsze prezenty na walentynki to kwiaty, słodycze, biżuteria i perfumy. Coraz częściej wybieramy też romantyczne wyjścia we dwoje.

Tydzień po święcie zakochanych sprawdzamy, jakie są najczęściej kupowane prezenty na walentynki. Jak podaje Picodi już ponad 70% Polaków deklaruje, że obchodzi walentynki, a wśród osób będących w związkach tylko 9% mężczyzn i 3% kobiet ignoruje to święto. Zwolenników obchodzenia Dnia Zakochanych przybywa szczególnie wśród przedstawicieli Millenialsów (czyli urodzonych po 1980). Co istotne, zmienia się sposób celebrowania walentynek – coraz częściej zamiast kupowania prezentów, wydajemy pieniądze na wspólne spędzanie czasu.

Prezenty na walentynki

Jak podaje Trusted Shops do najchętniej kupowanych (a jednocześnie najczęściej oczekiwanych) prezentów walentynkowych dla kobiet możemy zaliczyć kwiaty, słodycze, biżuterię i perfumy. Mężczyźni natomiast preferują otrzymywać gadżety elektroniczne lub bony podarunkowe na zakupy związane z ich zainteresowaniami.

Według raportu PwC Polacy coraz częściej wolą zainwestować w czas spędzony z bliskimi niż w produkty materialne, ponieważ mają świadomość, że rodzina i znajomi są najcenniejsi. 33% ankietowanych potwierdziło, że wydaje pieniądze na potrzeby związane z doświadczeniem. A 30% twierdzi, że przedmioty materialne są dla nich ważne.

Co istotne, w Polsce zmienia się podejścia do celebracji walentynek. Przestajemy myśleć o nich w kategoriach kupowania wymuszonego drobiazgu (aby zdać test z miłości), a zaczynamy traktować je jako okazję do spędzenia czasu z ukochaną osobą – randkę. Dlatego jedną z najczęściej wybieranych opcji prezentowych jest wspólne wyjście do restauracji czy kina. Popularne też są krótkie podróże, wizyty w SPA czy bilety na koncerty. Wiele restauracji przygotowuje na ten dzień specjalne menu walentynkowe lub dodaje do standardowej oferty słodkie upominki. Kina, hotele i biura podróży również dostosowują ofertę do potrzeb zakochanych.


Trusted Shops to europejska firma oferująca kompleksowe rozwiązania budujące zaufanie do zakupów w sieci. Audyt ekspercki, któremu poddawani są sprzedawcy internetowi, uwzględnia szczegółowe kryteria, takie jak wypłacalność, przejrzystość cen, obsługa klienta oraz ochrona danych.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.