Program Twoja obecność pomaga mi żyć

Program Twoja obecność pomaga mi żyć

Twoja obecność pomaga mi żyć to program dla seniorów, który powstał jako lek na samotność. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich prowadzi go nieprzerwanie od 2003 r.

Wiele osób po 80. czy 90. roku życia nie ma już ani rodziny, ani przyjaciół. Bywa, że skazani na samotność tracą sens życia. Według badania zrealizowanego przez agencję ARC Rynek i Opinia na zlecenie Stowarzyszenia mali bracia Ubogich osoby starsze czują się samotne: nawet 3/10 badanych seniorów (80+) doświadcza samotności i izolacji, a 1/20 nigdy nie wychodzi z domu. Stała obecność drugiego człowieka jest tym, czego samotni seniorzy potrzebują najbardziej. Gdy w życiu starszego człowieka pojawia się życzliwa osoba, która z szacunkiem i uwagą wysłucha, regularnie raz w tygodniu odwiedzi oraz systematycznie zadzwoni, aby zapytać o samopoczucie – senior znowu nabiera chęci do życia, bo czuje, że jest dla kogoś ważny. Program Twoja obecność pomaga mi żyć przede wszystkim umożliwia osobom samotnym utrzymywanie relacji z drugim człowiekiem.

– Obecnie pod naszą stałą opieką jest ponad 350 podopiecznych z Warszawy, Lublina, Poznania i Pruszkowa. Pomagają im nasi wolontariusze. Każdy wolontariusz odwiedza regularnie jednego seniora. W ten sposób tworzą się więzi i bliskie relacje. Wolontariuszom, a jest ich w tym Programie ponad 350, zapewniamy szkolenia, ubezpieczenie oraz wsparcie merytoryczne koordynatora wolontariatu – Elżbieta Ślązek, Koordynator ds. Fundraisingu i Komunikacji.

Program Twoja obecność pomaga mi żyć może docierać z pomocą do samotnych osób, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Każdy z nas może pomóc, do czego serdecznie zachęcamy. Aby ułatwić wpłaty darczyńcom Stowarzyszenia mali bracia Ubogich uruchomiło możliwość płatności cyklicznych, tym samym ułatwiając niesienie regularnej pomocy. Więcej informacji na stronie: www.malibracia.org.pl/obecnosc.


Artykuły dotyczące tematu:

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Ufunduj Wielkanoc
Twoja obecność pomaga mi żyć – program dla seniorów

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.