Przystanek Alzheimer – 20 września w Warszawie

Przystanek Alzheimer – 20 września w Warszawie

21 września to ważna data dla wszystkich, którym los osób cierpiących na chorobę Alzheimera nie jest obojętny. Tego dnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Z tej właśnie okazji w przeddzień święta, w niedzielę 20 września 2015, inicjatywa społeczna „Przystanek Alzheimer” we współpracy z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” organizuje obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera na terenie osiedla Jazdów w Warszawie.

Imprezę adresujemy do wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o chorobie Alzheimera, do opiekunów osób chorych, którzy szukają porady, wsparcia, nowych rozwiązań. A przy okazji pożytecznie spędzić czas na świeżym powietrzu. – mówi Monika Brzozowska ze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” – Zapraszamy na Jazdów w najbliższą niedzielę, 20 września w godzinach między 11.00 a 15.30. – dodaje.

W ramach obchodów m.in. na scenie przy Skwerze Dialogu odbędą się wykłady doświadczonych specjalistów – mówi Piotr Czostkiewicz, lider inicjatywy społecznej „Przystanek Alzheimer”. – Będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji, uzyskać informacje o praktycznych terapiach zajęciowych, które można z powodzeniem stosować w opiece nad chorymi oraz wziąć udział w przykładowych zdrowotnych zajęciach ruchowych. To bezcenna wiedza, którą można przekuć w praktykę w kontakcie z naszym chorym bliskim – podkreśla.

Obchody w Jazdowie to również okazja do zrelaksowania się w otoczeniu urokliwej zieleni, wspólnego słuchania muzyki, pośmiania się podczas zajęć „Śmiej się z pasją!”, a nawet do wspólnego „pichcenia” na łonie natury.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie www.przystanek.malibracia.org.pl.

Obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera to bezpłatne wydarzenie otwarte. Wszyscy są mile widziani, a zwłaszcza opiekunowie osób chorych na chorobę Alzheimera i rodziny wraz z chorymi.

Organizatorzy:
Inicjatywa Społeczna „Przystanek Alzheimer”
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”

PLAKAT JAZDÓW 1 - Kopia

Źródło: Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.