Rajd terenowy seniorów: sportowo, relaksacyjnie i ekologicznie!

Rajd terenowy seniorów: sportowo, relaksacyjnie i ekologicznie!

W sobotę 26 września, w drugi dzień świętowania „Dni Seniora – Wrocław 2015”, odbył się IV Rajd Terenowy, z trzema trasami: pieszą, rowerową i nordic walking. Tym razem rajd odbył się na terenie Parku Wschodniego.

Organizatorzy rajdu, seniorzy z aktywnej grupy o-CAL-eni, przygotowali wiele atrakcji i konkursów towarzyszących oraz ciekawych nagród. O tym, jak udana była to impreza, nie tylko pod względem sportowym, ale przede wszystkim integracyjnym i poznawczym, opowiada pani Ewa Rapacz – liderka o-CAL-onych i kierownik rajdu:

– Tegoroczny Rajd Terenowy kończył się spotkaniem wszystkich trzech tras we wrocławskim Parku Wschodnim – parku o szczególnym uroku i, jak się okazało, nie wszystkim wrocławianom znanym… Piękne są w nim przede wszystkim: ogromne drzewa, których w parku jest około 60 gatunków, a najciekawszym z nich jest korkowiec amerykański; malownicza Oława; mostki; uporządkowane alejki  i dające możliwość głębokiego oddechu przestrzenie. Doskonałe humory uczestników, uczucie jedności i przyjaźni oraz jesiennie świecące słońce dodawało radości życia. I w tym nastroju przebiegło całe spotkanie. Uczestnicy rywalizowali ze sobą o nagradzane miejsca (nagrody ufundowane przez Wrocławskie Centrum Seniora) w konkurencjach rekreacyjnych i krajoznawczych. Był wspólny posiłek, śpiewy i tradycyjny już taniec LABADO oraz krótkie szkolenie z Tai – Chi, a także chwile zadumy i zachwytu podczas czytania przez autorkę jednej z wyróżnionych prac w konkursie literackim „Moje miejsce zamieszkania moja mała Ojczyzna. – mówi Ewa Rapacz

– Bardzo mnie ucieszyło to, że uczestnicy rajdu zadbali o pozostawienie miejsca „biwaku” w absolutnym porządku. Organizowanie imprez dla seniorów jest prawdziwą przyjemnością. Dziękuję w imieniu o – CAL-onych. – dodaje Ewa Rapacz.

1

2

Tekst: Joanna Ryłko WCS
Fot.: Bogusława Gajna

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.