Recepta na starzenie się

Recepta na starzenie się

Czy istnieje? Mogli o tym przekonać się uczestnicy wykładu „Sprawny Senior”, który odbył się we Wrocławskim Centrum Seniora w piątek 2 października, w ramach Dni Seniora.

Wykład, a właściwie trzy jego edycje (można było bowiem zapisać się i przyjść na prelekcję w jednym z trzech terminów godzinowych) przeprowadził Piotr Łącki, psycholog, autor książki – przewodnika dla seniorów „Żyj pełnią życia!”. Podczas wykładów przedstawił ogólny zarys porad, zawartych w publikacji, zarówno jej część teoretyczną, jak i praktyczną. Z właściwym podejściem do seniorów, doświadczeniem ze stypendiów w Austrii i Niemczech oraz ze współpracy w ramach projektu „Senior na czasie”, pan Piotr zaprosił uczestników wykładu do podróży po pomyślnym starzeniu się. Prelekcje dotyczyły właśnie tej koncepcji. Uczestniczy poznali między innymi zasady zdrowego żywienia, sposoby radzenia sobie ze stresem, program aktywności fizycznej, techniki wspomagające pamięć, a także rodzaje twórczego spędzania czasu. Dzięki przystępnej formie prelekcji i przyjaznej atmosferze, seniorzy byli nie tylko zadowoleni, ale przede wszystkim pełni wiary w to, że jeszcze wiele przed nimi, a co najważniejsze – że wszystko zależy od ich pozytywnego nastawienia.

Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje panu Piotrowi za wskazanie seniorom właściwych dróg w optymistycznym i pełnym niespodzianek oraz przygód starzeniu się.

2

3

4

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko / Wrocławskie Centrum Seniora

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.