Redukuje bóle mięśniowe i obniża poziom cukru

Redukuje bóle mięśniowe i obniża poziom cukru

Podwyższony cholesterol bywa przyczyną wielu groźnych chorób układu sercowo-naczyniowego, może prowadzić do rozwoju cukrzycy, a nawet śmierci. Przyjmując konwencjonalne leki warto wesprzeć się terapią substancjami naturalnymi. Jedną z nich jest terapia Cholesfytolem.

Terapie substancjami naturalnymi są bezpieczne, skuteczne i uznane na rynku farmaceutycznym. Jedną z nich jest terapia Cholesfytolem, która pomaga przy zaburzeniach równowagi cholesterolowej i lipidowej. Cholesfytol działa w oparciu o fermentowany czerwony ryż oraz ekstrakt z oliwek, produkty przebadane i zaakceptowane przez komisje europejskie. Substancje czynne wchodzące w skład Cholesfytolu mają oświadczenia zdrowotne wydane przez EFSA.

Usuwa bóle mięśniowe i obniża poziom cukru

Terapia Cholesfytolem redukuje bóle mięśniowe, na które cierpią osoby przyjmujące statyny. Obniża również poziom cukru we krwi oraz ciśnienie krwi, dzięki czemu mogą go przyjmować osoby z podwyższonym ciśnieniem krwi oraz stanem przedcukrzycowym, a nawet cukrzycą.
Według badań fermentowany czerwony ryż zmniejsza niebezpieczeństwo powtórnego przypadku sercowo-naczyniowego o 45 procent, a zagrożenie cukrzycą przy spożyciu ekstraktu z oliwek spada o ponad połowę. Wyniki badań dowiodły, że pacjenci stosujący terapię Cholesfytolem przestali odczuwać bóle mięśniowe. Dodatkowo o 22 proc. obniżył się u nich poziom całkowitego cholesterolu, a o 23 proc. poziom cholesterolu LDL.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Skuteczny, nie obciąża wątroby

Wysoka jakość ryżu i zawarte w nim aż w 80 procentach hydroksykwasy wyróżniają Cholesfytol spośród innych produktów zawierających ten składnik. Powodują ponadto bezpośrednie działanie substancji i bezpieczne jej wchłanianie, bez obciążania wątroby. Co istotne dla wielu osób przyjmujących leki i suplementy diety – Cholesfytol nie wchodzi z nimi w reakcję. Drugi składnik – ekstrakt z oliwek zapobiega utlenianiu się cholesterolu LDL, procesowi odpowiedzialnemu za podwyższanie poziomów LDL i początki miażdżycy.

Z aktualnych doniesień medycznych, czasopisma „Gazeta Senior”, wydanie Kraj, nr 3/2016

Materiał powstał we współpracy z Global Pharmacia Sp. z o.o.

Cholesfytol_OPL_maj_lip_v1

Reklama

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.