Rejestracja telefonu na kartę – nie warto odkładać na ostatnią chwilę

Rejestracja telefonu na kartę – nie warto odkładać na ostatnią chwilę

Nowe przepisy zobowiązują właścicieli telefonów komórkowych na kartę (tzw. pre-paidów) do zarejestrowania ich numerów. Bez rejestracji, po 1 lutego 2017 r. telefony te zamilkną. Wiele osób odkłada rejestrację na później, bo nie lubi administracyjnych formalności. Niepotrzebnie – proces rejestracji jest łatwy i szybki, a na dodatek można go dokonać np. idąc do kiosku po gazetę czy wysyłając list na poczcie. Warto mieć to po prostu „z głowy”.

 

Niemal jedna czwarta użytkowników pre-paidów to seniorzy powyżej 59 roku życia. W Orange, największej polskiej sieci komórkowej, telefon na kartę można zarejestrować na kilka sposobów. Do wyboru są tysiące miejsc. Oprócz 800 salonów firmowych i partnerskich Orange, można to zrobić także w placówkach Poczty Polskiej (jest ich aż 4700), sklepach Media Ekspert, Media Markt, Saturn, Neonet, Astral, w salonikach prasowych RUCH, punktach Inmedio i Relay, Świat Prasy, AB Foto czy na stacjach Statoil.

Rejestracja telefonu na kartę z dowodem tożsamości i kartą SIM

Pamiętajmy, aby mieć przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Sam proces trwa kilka minut i sprowadza się do wypełnienia formularza. Jeśli prowadzimy firmę i chcemy na nią zarejestrować numer, musimy dodatkowo podać jej nazwę, NIP lub REGON.
Warto udać się do punktu rejestracji jeszcze przed świąteczną zakupową gorączką, co pozwoli uniknąć stania w kolejkach.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Ułatwienia dla klientów Orange i banków

Najłatwiej mają osoby, które już wcześniej podpisały z Orange umowę na inne usługi – na przykład telefon stacjonarny. Nie muszą nigdzie chodzić, wystarczy, że wyślą z telefonu, którego numer chcą zarejestrować, bezpłatnego smsa pod 80280. W jego treści powinny wpisać numer telefonu na który podpisana jest umowa.
Posiadacze kont w bankach Millenium oraz ING Bank Śląski mogą dokonać rejestracji swoich telefonów na kartę za pośrednictwem internetowych systemów transakcyjnych tych instytucji.

Patronat medialny Patronat medialny - Multipolisa

Atrakcyjne bonusy

Rejestracja telefonu na kartę daje prawo do atrakcyjnego bonusu. W Orange na przykład, klient otrzymuje w promocji 1000 zł do wykorzystania na rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci i internet. Do tego 100 GB transferu danych. Obydwa bonusy są ważne przez 30 dni. Aktywuje je sms o treści BONUS na numer 80028. Z promocji mogą skorzystać zarówno klienci, którzy rejestrują swój stary numer, jak i Ci, którzy dopiero aktywują starter lub przenoszą numer z innych sieci do Orange na kartę.
Wymóg rejestracji wszystkich numerów telefonów na kartę, niezależnie od sieci, to efekt wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej, która całkowicie zmienia zasady korzystania z kart prepaid.

Więcej informacji znajdziecie na www.zarejestrujnumer.pl

źródło: Gazeta Senior KRAJ, wydanie grudzień 2016-styczeń 2017 

rejestracja telefonu na kartę

 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.