Rejestracja telefonu na kartę – nie warto odkładać na ostatnią chwilę

Rejestracja telefonu na kartę – nie warto odkładać na ostatnią chwilę

Nowe przepisy zobowiązują właścicieli telefonów komórkowych na kartę (tzw. pre-paidów) do zarejestrowania ich numerów. Bez rejestracji, po 1 lutego 2017 r. telefony te zamilkną. Wiele osób odkłada rejestrację na później, bo nie lubi administracyjnych formalności. Niepotrzebnie – proces rejestracji jest łatwy i szybki, a na dodatek można go dokonać np. idąc do kiosku po gazetę czy wysyłając list na poczcie. Warto mieć to po prostu „z głowy”.

 

Niemal jedna czwarta użytkowników pre-paidów to seniorzy powyżej 59 roku życia. W Orange, największej polskiej sieci komórkowej, telefon na kartę można zarejestrować na kilka sposobów. Do wyboru są tysiące miejsc. Oprócz 800 salonów firmowych i partnerskich Orange, można to zrobić także w placówkach Poczty Polskiej (jest ich aż 4700), sklepach Media Ekspert, Media Markt, Saturn, Neonet, Astral, w salonikach prasowych RUCH, punktach Inmedio i Relay, Świat Prasy, AB Foto czy na stacjach Statoil.

Rejestracja telefonu na kartę z dowodem tożsamości i kartą SIM

Pamiętajmy, aby mieć przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz kartę SIM, którą chcemy zarejestrować. Sam proces trwa kilka minut i sprowadza się do wypełnienia formularza. Jeśli prowadzimy firmę i chcemy na nią zarejestrować numer, musimy dodatkowo podać jej nazwę, NIP lub REGON.
Warto udać się do punktu rejestracji jeszcze przed świąteczną zakupową gorączką, co pozwoli uniknąć stania w kolejkach.

Autopromocja Prenumerata Gazety Senior

Ułatwienia dla klientów Orange i banków

Najłatwiej mają osoby, które już wcześniej podpisały z Orange umowę na inne usługi – na przykład telefon stacjonarny. Nie muszą nigdzie chodzić, wystarczy, że wyślą z telefonu, którego numer chcą zarejestrować, bezpłatnego smsa pod 80280. W jego treści powinny wpisać numer telefonu na który podpisana jest umowa.
Posiadacze kont w bankach Millenium oraz ING Bank Śląski mogą dokonać rejestracji swoich telefonów na kartę za pośrednictwem internetowych systemów transakcyjnych tych instytucji.

Atrakcyjne bonusy

Rejestracja telefonu na kartę daje prawo do atrakcyjnego bonusu. W Orange na przykład, klient otrzymuje w promocji 1000 zł do wykorzystania na rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci i internet. Do tego 100 GB transferu danych. Obydwa bonusy są ważne przez 30 dni. Aktywuje je sms o treści BONUS na numer 80028. Z promocji mogą skorzystać zarówno klienci, którzy rejestrują swój stary numer, jak i Ci, którzy dopiero aktywują starter lub przenoszą numer z innych sieci do Orange na kartę.
Wymóg rejestracji wszystkich numerów telefonów na kartę, niezależnie od sieci, to efekt wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej, która całkowicie zmienia zasady korzystania z kart prepaid.

Więcej informacji znajdziecie na www.zarejestrujnumer.pl

źródło: Gazeta Senior KRAJ, wydanie grudzień 2016-styczeń 2017 

rejestracja telefonu na kartę

 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.