Rękawiczki, lupy i sprawne oczy

Rękawiczki, lupy i sprawne oczy

Rękawiczki, lupy i sprawne oczy stanowiły niezbędne akcesoria podczas warsztatu, który odbył się w poniedziałek 14 marca we Wrocławskim Centrum Seniora. Było to kolejne spotkanie seniorów z ekspertami Mennicy Wrocławskiej, operacyjne działania… z finansami i samodzielną wyceną biżuterii. 

Przebieg warsztatu relacjonuje Marek Bialik, menedżer oddziału:
Podczas wydarzenia usystematyzowaliśmy wiedzę w zakresie historii złota, co było wstępem do opowieści jak pieniądz zmieniał swoją naturę przez lata i jak działa dziś system kreacji pieniądza. Przypomnieliśmy sobie o złocie jako o pieniądzu, który nie zmienił swoich właściwości i siły nabywczej w opozycji do waluty papierowej. Skoro złoto i inne metale szlachetne są niezmienne i mogą pełnić rolę pieniądza, pokazaliśmy jak je weryfikować i wyceniać w różnych postaciach (biżuteria, monety, sztabki).
Wyjaśniliśmy też, dlaczego warto wymienić w Mennicy Wrocławskiej niepotrzebną biżuterię na sztabki lokacyjne. Spotkanie zostało połączone z pokazem i warsztatami praktycznymi z samodzielnej weryfikacji biżuterii.
Dla seniorów, uczestniczących w wydarzeniu, była to nie lada atrakcja własnoręcznej wyceny biżuterii i poczucia się ekspertem w dziedzinie finansów.
Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje Mennicy Wrocławskiej za zorganizowanie interesującego spotkania dla seniorów.

Wysłuchała i zanotowała: Joanna Ryłko, WCS
Fot. Kamila Polańska

Seniorzy na warsztatach finansowych we Wrocławskim Centrum Seniora

Seniorzy na warsztatach finansowych we Wrocławskim Centrum Seniora

Seniorzy na warsztatach finansowych we Wrocławskim Centrum Seniora

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.