Rekordowa palma seniorów z Klubu Seniora „Magnolia”

Rekordowa palma seniorów z Klubu Seniora „Magnolia”

Seniorzy z Klubu Seniora „Magnolia” wpadli na nietypowy pomysł. Jak co roku przygotowują wielkanocne palmy. Z jedną różnicą – na tę Wielkanoc będzie to tylko jedna palma. Ale jaka! Jej wysokość mierzy 7 metrów i 15 centymetrów.

Klub Seniora „Magnolia” działający przy Stowarzyszeniu „Przyjazne Osiedle” Nowy Dwór mieści się przy ul. Wojrowickiej 58, w budynku XV Liceum Ogólnokształcącego. Klub od lat bardzo prężnie działa: organizowane są tu liczne wycieczki, spotkania i wyjazdy międzypokoleniowe, okolicznościowe imprezy, gry planszowe, warsztaty psychologiczne. Działa sekcja tańca, kabaret, chór.

Jak co roku przed Wielkanocą członkowie klubu postanowili przygotować świąteczną palmę. – Dotychczas robiliśmy wiele palm i wręczaliśmy je sobie nawzajem. Ale w tym roku postanowiliśmy zmienić nieco tę tradycję. I tak zamiast wielu palm powstaje jedna. Ma 7 metrów i 15 centymetrów wysokości – opowiada Jerzy Grzeszak, kierownik klubu i wiceprezes stowarzyszenia.

Przy palmie pracuje kilkunastu seniorów, w tym trzech panów, którzy zajmują się sprawami technicznymi i panie, które dekorują świąteczny symbol Wielkanocy. Jak mówi Jerzy Grzeszak, największy problem był z masztem – bo skąd taki długi wziąć? Rozwiązaniem okazały się choinki, które stały w kościele na Boże Narodzenie.

palma wielkanocna

Prace nad dekoracjami (m.in. z trawy, trzciny, kwiatów) trwają. Codziennie powstaje nowe „piętro”. Docelowo ma ich być ok. 30. Na razie wykorzystano do ozdoby już ponad 400 kwiatów. Palma powinna być gotowa na tydzień przed świętami. Najpierw będzie stała w liceum, a potem, podczas Wielkanocy, w kościele.

Klub Seniora „Magnolia” chciał zaangażować w swoje przedsięwzięcie inne kluby. – Z tego co wiemy, jeden z klubów robi 2-metrową palmę – dodaje Jerzy Grzeszak.

Jak przyznaje kierownik klubu, takie wspólne działania bardzo ludzi integrują. A na spotkania przychodzą nie tylko mieszkańcy Nowego Dworu, ale także seniorzy z Kuźnik, osiedla Kosmonautów, Muchoboru, Krzyków.

seniorzy przygotowują rekordową palmę

seniorzy przygotowują rekordową palmę

seniorzy przygotowują rekordową palmę

rekordowa palma

Źródło: „Gazeta Senior” Wrocław marzec-kwiecień 2016
fot. Archiwum Klubu Seniora „Magnolia”

Po wydaniu gazety palma została ukończona. Poniżej prezentujemy zdjęcia gotowej, rekordowej palmy.
palma wielkanocna przygotowana przez seniorów z klubu Magnolia

palma wielkanocna przygotowana przez seniorów z klubu Magnolia

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.