Relaks w otoczeniu zieleni!

Relaks w otoczeniu zieleni!

Najczęściej kojarzy się z parkiem, łąką lub ogrodem. Podczas jednej z atrakcji Dni Seniora okazało się, że niekoniecznie tylko te miejsca mogą być zielone i relaksujące.

Przekonali się o tym, w poniedziałek 28 września, uczestnicy seansów relaksacyjnych, którzy w Teatrze Muzycznym Capitol odpoczywali właśnie w otoczeniu przyrody, na wygodnych leżakach, ze słuchawkami, z których płynęła rozluźniająca i wyciszająca muzyka.

Dopełnienie 11-minutowego seansu stanowiło piękne słoneczne niebo, które rozciągało się nad przeszklonym sufitem zielonego podwórka budynku. Seanse, które odbywały się w ciągu całego dnia, prowadziła pani Alicja Jankowska z Teatru Muzycznego Capitol. Relaksację ubarwiła ciekawostkami, między innymi o tym, że na zielonej ściance Strefy Relaksu znajduje się aż 1700 różnych roślin, a powierzchnia tej okazałej i żywej przez cały rok przestrzeni ma 250 m2. Seniorzy, uczestniczący w seansach, z podziwem oglądali tę wyjątkową strefę i pozytywnie wypowiadali się o dobroczynnej mocy relaksacji.

O tym, jak bardzo odprężająca była to przygoda, świadczą uśmiechający się ze zdjęć jedna z grup seniorów – dziękująca, wraz z Wrocławskim Centrum Seniora – teatrowi za cudowny zielony odpoczynek.

c

a

b

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko / Wrocławskie Centrum Seniora

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.