Robisz przelew przez aplikacje. Sprawdź jak zrobić to bezpiecznie.

Robisz przelew przez aplikacje. Sprawdź jak zrobić to bezpiecznie.

Hakerzy coraz częściej wykorzystują nieuwagę i roztargnienie użytkowników internetu. Cyber oszuści wykorzystują coraz to nowsze metody przejęcia danych i także nie pomijają aplikacji mobilnych. To za ich pomocą część osób wykonuje operacje bankowe. Przed takimi atakami można się jednak ustrzec.

Banki robią wszystko, aby same aplikacje były dobrze zabezpieczone. Nie zwalnia to jednak z obowiązku zabezpieczenia samych urządzeń: komputera, telefony czy tabletu. Każdy użytkownik powinien być odpowiedzialny. Nie może instalować rzeczy, które pochodzą z niewłaściwych źródeł, czy takich, które są przez niego autoryzowane – regeneruje to jakiekolwiek zagrożenia. – mówi Adam Walendziewski,  ekspert ds. bankowości internetowej i mobilnej ING Banku Śląskiego.

Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest ograniczone zaufanie do programów, które pobieramy. Największe zagrożenia generuje instalowanie plików z niezaufanych źródeł. Same banki też stosują zabezpieczenia, które mają uniemożliwić wykonanie transakcji np. w przypadku kradzieży telefonu.

– Banki robią wszystko, aby takie aplikacje były dobrze chronione. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ograniczenie funkcjonalne. Użytkownik nie może wykonać zupełnie nowej transakcji w samej aplikacji mobilnej. Może autoryzować transakcje przygotowane wcześniej przez osoby pracujące w dziale księgowym, bądź wprowadzić zlecenie z bazy kontrahentów. My w naszej aplikacji mamy np. wbudowany token software’owy, który zabezpiecza samą aplikację mobilną. – dodaje Adam Walendziewski.

Nawet gdyby doszło do kradzieży telefonu, PIN czy tożsamości, złodziej nie będzie w stanie wykonać przelewu.  

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.