
Rower Miejski_Jak to działa?
Spis Treści
W ciągu najbliższych dni Wrocławski Rower Miejski odda do użytku mieszkańców nowe stacje wypożyczania roweru. Ponieważ nastąpiły niewielkie opóźnienia w realizacji zobowiązań, w ramach rekompensaty do końca czerwca pierwsza godzina użytkowania roweru jest darmowa. Później tylko pierwsze 20 minut.
Po Wrocławiu można poruszać się nie tylko własnymi pojazdami, czy komunikacją miejską. Istnieje możliwość wypożyczenia na minuty hulajnogi, roweru , skutera, samochodu elektrycznego. Do wypożyczenie pojazdu potrzebny jest smartfon i stosowna aplikacja. A do wypożyczenia roweru na minuty także? Poczytajcie.
Jak zacząć przygodę z rowerem miejskim? Wystarczy 10 zł!
Do rozpoczęcia przygody z Wrocławskim Rowerem Miejskim wystarczy 10 złotych. Tyle potrzeba mieć na rowerowym koncie by wypożyczyć rower. Na początek zanim przystąpimy do jazdy rowerem wymagana jest rejestracja i zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Przeczytajcie koniecznie regulamin, tam są prawa i obowiązki a także należy pamiętać, że jesteście uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajcie o ubezpieczeniu się od odpowiedzialności cywilnej, wypadki chodzą po ludziach.
Po rejestracji przez stronę internetową, aplikację mobilną, na stacji przy terminalu lub za pośrednictwem Centrum Kontaktu czynnym przez całą dobę pod numerem 71 738 11 11, otrzymasz w wiadomości mailowej i SMS-em PIN pozwalający odblokować rower. Teraz musisz jeszcze zaakceptować regulamin i wnieść opłatę w wysokości co najmniej 10 złotych z której będą pokrywane koszty wypożyczenia. Po zaksięgowaniu możesz już wypożyczać rowery. Jak wypożyczyć rower, jak zabezpieczyć na czas postoju i jak zwrócić przeczytacie na stronie wrocławskiego roweru miejskiego. Tam znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Wrocławski Rower Miejski to więcej niż zwykły rower
Wrocławski Rower Miejski oferuje oprócz standardowych pojazdów także rowery elektryczne, tandemy, składaki i rowery cargo na trzech kołach ze skrzynią z przodu. W tym przypadku dochodzą dodatkowe opłaty za zarezerwowanie i dostarczenie roweru do dedykowanej stacji. Prezentację nowych rodzajów rowerów obejrzycie na film. Od tego sezonu WRM będzie dostępny przez cały rok, z tym, że w okresie zimowym ilość rowerów zostanie zmniejszona.
We Wrocławiu w systemie zarejestrowało się ponad 200 tysięcy użytkowników i mieli do dyspozycji 1000 rowerów. Czy po zwiększeniu liczby rowerów o kolejny tysiąc liczba ta wzrośnie? Zobaczymy pod koniec roku.
Jeśli korzystacie z Wrocławskiego Roweru Miejskiego to podzielcie się w komentarzach swoimi spostrzeżeniami.
tekst, zdjęcie: Jerzy Dudzik
- Festiwal Miasto Krasnali, flamenco [koncerty, warsztaty] - 4 października, 2023
- Gdy rośną podatki, tracisz pieniądze [felieton emeryta] - 1 października, 2023
- Pieniądze papierowe, czy cyfrowe [felieton] - 12 września, 2023