Rozdajemy wejściówki na pokaz filmu „Nikt nie woła”

Rozdajemy wejściówki na pokaz filmu „Nikt nie woła”

28 września o godz. 18.00 w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego odbędzie się jubileuszowy (55-lecie premiery ) pokaz filmu „Nikt nie woła” z udziałem Kazimierza Kutza i Barbary Krafftówny.
.
Mamy 3 podwójne zaproszenia na ten film. Wystarczy wysłać maila na adres: redakcja@czerwonyportfelik.pl. Zaproszenia otrzymają 3 pierwsze osoby.
.

Dramat psychologiczny „Nikt nie woła” jest ekranizacją powieści Józefa Hena, który jest również autorem scenariusza. To historia człowieka, który tuż po zakończeniu II wojny światowej próbuje odnaleźć się w trudnej rzeczywistości i rozpocząć nowe życie na Ziemiach Zachodnich. Dzieło wyróżniają zarówno doskonała reżyseria Kazimierza Kutza – jednego z najważniejszych polskich twórców, jak i znakomita muzyka Wojciecha Kilara oraz piękne czarno-białe zdjęcia Jerzego Wójcika. Film zrealizowano w 1960 r. w plenerach na Dolnym Śląsku oraz atelier Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Kazimierz Kutz zajmuje szczególne miejsce w historii Wytwórni. „Nikt nie woła” był drugim filmem, który reżyser stworzył w byłej wrocławskiej Fabryce Snów. Dwa lata wcześniej w 1958 r. zrealizował tu swój pełnometrażowy debiut – „Krzyż walecznych”, a w późniejszych latach także takie tytuły jak „Ludzie z pociągu”, „Tarpany” i „Skok”.

PLAKAT wroclaw ok - Kopia

Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Gazeta Wyborcza Wrocław, Radio Wrocław oraz Filmweb.pl.

Źródło: CeTA

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.