Rozśpiewane spotkanie z esperanto

Rozśpiewane spotkanie z esperanto

Kolejne już spotkanie z cyklu „Jaki wspaniały jest ten świat” odbyło się w piątek 17 lipca. Poprowadziła je tradycyjnie pani Małgorzata Komarnicka, dyrektorka wrocławskiego oddziału Centrum Edukacji Międzykulturowej.

Prelekcja o międzynarodowym języku esperanto i jego założycielu Ludwiku Zamenhofie zgromadziła liczne grono zainteresowanych tym językiem, niestety coraz powszechniej wypieranym przez wszechobecny język angielski. Spotkanie obfitowało w wiele niezaplanowanych i spontanicznych reakcji, jak choćby dyskusje o idei języka esperanto i pokojowym przesłaniu, jakie ze sobą on niesie, a nawet o popularnych szlagierach przetłumaczonych na esperanto. Od tego już niedaleko było, aby zacząć śpiewać. Najpierw udało się namówić panią Zdzisławę Kaźmierczak, aby pięknym głosem nam zaśpiewała, a potem z gitarą kilka piosenek wykonał pan Dimczo Angełow, Bułgar mieszkający od kilku dekad we Wrocławiu. I to nie tylko w języku esperanto, ale i po… bułgarsku.

Stąd już tylko jeden krok do wspólnej zabawy – na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali, oczywiście „po esperancku” i przy akompaniamencie gitary pana Angełowa, słynny kubański przebój „Guantanamera”. Oklaskom nie było końca i wszyscy już niecierpliwie czekają na kolejne spotkanie, które odbędzie się w piątek 18 września o godz. 15.00 w sali 210 we Wrocławskim Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6. Będzie to wydarzenie z serii filmowych spotkań z twórczością Romana Dobrzyńskiego, tym razem z jego dziełem zatytułowanym „Chopin na Majorce”.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:
Wrocławskie Centrum Seniora
pl. Dominikański 6 (pok. 20), 50-159 Wrocław
tel. 71 772 49 38, czynny w godzinach 09.00-15.00
mail: agnieszka.kokoszkiewicz@wcrs.wroclaw.pl
Szczegóły na stronie internetowej: www.seniorzy.wroclaw.pl

17.07.15_esperanto_fot. 2 Adam Pacześniak
17.07.15_esperanto_fot. 3 Adam Pacześniak
17.07.15_esperanto_fot. 4 Adam Pacześniak

tekst i zdjęcia: Adam Pacześniak, WCS

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.