„Rusz się Polsko” – kampania promująca ruch

„Rusz się Polsko” – kampania promująca ruch

Kampania społeczno-edukacyjna „Rusz się Polsko” zachęca Polaków do regularnych ćwiczeń bez względu na wiek. Trenuj razem z instruktorem, aby cieszyć się życiem i wykonywać proste ćwiczenia w zaciszu domowym.

Z wiekiem stawy sztywnieją, a problem z poruszaniem staje się coraz bardziej dokuczliwy. Jak wynika z badań, 6 na 10 osób w Polsce doświadcza bólu ciała raz w tygodniu. Celem kampanii społeczno-edukacyjnej „Rusz się Polsko”, realizowanej przez markę leków bez recepty Voltaren, jest budowanie świadomości Polaków na temat zdrowia układu ruchu. Kampania pokazuje, że bóle ciała są problemem powszechnym, który wpływa nie tylko na jakość życia, ale i pracy. Na szczęście z tym zjawiskiem można sobie poradzić. Z badań Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że już 20 minut ćwiczeń dziennie przez 6 tygodni pomaga zwiększyć ruchomość stawów, wzmocnić mięśnie i poprawić samopoczucie. Poświęcenie tylko 20 minut dziennie na aktywność pozwala zachować sprawność fizyczną oraz niwelować bóle w różnych częściach ciała.

Codzienna porcja ćwiczeń z filmem instruktażowym

W ramach kampanii marka Voltaren uruchomiła platformę internetową www.ruszsiepolsko.pl, na której znajdują się 20-minutowe filmy instruktażowe z ćwiczeniami, pomagającymi w walce z bólem. Grupa ekspertów przygotowała sześciotygodniowy cykl ćwiczeń, który aktywuje stopniowo różne części ciała. Przy tworzeniu programu zostały wzięte pod uwagę możliwości osób starszych. Trening prowadzi Bartłomiej Krynicki, specjalista gimnastyki prozdrowotnej, który od ponad 20 lat prowadzi zajęcia i ćwiczenia (w tym specjalne programy dla seniorów).

„Rusz się Polsko”

6 na 10 osób w Polsce doświadcza bólu ciała raz w tygodniu

Według raportu Global Pain Index Poland przeprowadzonego na zlecenie GSK na temat dolegliwości bólowych, aż 60% osób w Polsce doświadcza bólu ciała raz w tygodniu. 31% badanych wskazuje na problemy pleców, niewiele mniej, bo 29% skarży się na ból nóg. Wpływa to negatywnie na stan emocjonalny cierpiących. 9 na 10 osób twierdzi, że ból jest przyczyną zmartwień lub niepokoju. Jak wynika z przeprowadzonych badań, Polacy należą do najbardziej zaniepokojonych narodów z powodu dolegliwości bólowych, spośród 15 badanych krajów europejskich. To nie tylko problem fizyczny, ale i psychiczny. Aż u 40% osób w Polsce źle to wpływa na poczucie własnej wartości, a 70% Polaków ukrywa dolegliwości bólowe przed rodziną. 65% badanych przeszkadzają one w odczuwaniu przyjemności ze spędzania czasu z rodziną.

Jak ważny jest codzienny ruch, gdy boli?

– Wiele badań potwierdza, że regularne ćwiczenia pozwalają zmniejszyć dolegliwości bólowe. Wzmocnienie mięśni i stawów przekłada się na lepszą ochronę kręgosłupa, naszych kolan i mniej bólu w przyszłości. Światowa Organizacja Zdrowia mówi o tym, że wystarczy już 20 min aktywności fizycznej dziennie, żeby poprawić stan naszego zdrowia. Już po 6 tygodniach regularnych ćwiczeń można zauważyć poprawę kondycji fizycznej. Co ważne, nie ma ograniczeń wiekowych dla aktywności ruchowej, powinna się ona stać naszym codziennym nawykiem i być dopasowana do możliwości organizmu. Nasz program ćwiczeniowy „Rusz się Polsko” został stworzony przez ekspertów marki Voltaren, specjalnie dla osób w starszym wieku i pozwala na rozpoczęcie ćwiczeń niezależnie od poziomu kondycji fizycznej – mówi dr Robert Buda, Medical Manager GSK Consumer Healthcare.

Uzupełnieniem kampanii będą wydarzenia w kilku polskich miastach, podczas których zostaną przeprowadzone plenerowe ćwiczenia pod okiem trenera. Udział w nich może wziąć każdy, niezależnie od wieku.

Źródło: GSK Consumer Healthcare

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.