Salut wodny na wrocławskim lotnisku

Salut wodny na wrocławskim lotnisku

Lotniska witają otwarcie nowej linii salutem wodnym. Na płycie lotniska, na drodze kołowania ustawiane są dwa pojazdy gaśnicze i w momencie, kiedy przejeżdża samolot nowego przewoźnika, uruchamiane są armatki wodne w ten sposób, by utworzyć z wody łuk triumfalny.  Widowiskowe powitanie.

                przecinanie wstęgi

Nowe połączenie
Tak właściwie bez większego rozgłosu zaczęto sprzedawać bilety na połączenia z Paryża do Wrocławia i z powrotem i to na loty we wszystkie dni tygodnia. Godziny także bardzo przyjemne. Z Wrocławia 12:15 i na lotnisku Paris-Charles de Gaulle Airport lądujemy o 14:10. Z Paryża samolot startuje 9:45. Paryskie lotnisko jest duże, nowoczesne i oferuje mnóstwo połączeń na cały świat.

                    Air France HOP

Linia Air France KLM
Latania samolotami nauczyły nas w Polsce tanie linie lotnicze. Teraz kiedy latanie samolotem przestało być wyróżnikiem obycia światowego, można spróbować posmakować wielkiego świata. Ogromne lotniska to zdecydowanie inna bajka. Jest tam po kilka terminali, połączenia między terminalami zapewniają zwykle bezpłatne autobusy, a przejazd może trwać nawet kilkanaście minut. Im większe lotnisko, tym bardziej trzeba uważać, by nie pobłądzić. To spora umiejętność, by zdążyć na zaplanowany lot. Gubią się na tych wielkich lotniskach wszystkie nacje świata, ale dużo przyjemniej jest sprawnie przemieścić się między jednym a drugim terminalem. Wzywanie przez megafony nie należy do przyjemności, szczególnie gdy zdarza się to w trakcie udanych zakupów.
Linia Air France chwali się swoimi samolotami i standardem usług. Szczególnie klasa biznes jest nastawiona na luz i maksimum prywatności. W pierwszej klasie otrzymają państwo rozwiązania zapewniające prywatność we własnym saloniku. Niewiele linii oferuje takie możliwości. Świetna kuchnia na pokładzie, opracowana przez kucharzy z gwiazdkami Michelin. Przekąski i ciepłe dania w czasie lotów międzykontynentalnych. Wino, szampan i francuskie sery na deser. Tak zachęca do podróżowania jedna z większych na świecie linii lotniczych Air France KLM.
Na trasie Paryż- Wrocław- Paryż otrzymacie państwo w cenie biletu napoje zimne i gorące, alkohole i drobną przekąskę dostosowaną do pory dnia. Połączenie jest obsługiwane przez samolot Embraer E 170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes. Cena od 419 złotych. Warto sprawdzać oferty promocyjne na stronie Air France. Macie jakieś doświadczenia w lotach z tym przewoźnikiem? Napiszcie w komentarzach.

Airport Paris-Charles de Gaulle
Paryskie lotnisko obsługuje samoloty do ogromnej ilości państw świata. Prawie do wszystkich, w tym w tak cudowne miejsca, jak Gwadelupa, Reunion, Polinezja Francuska. Dla miłośników palm, białych plaż, rumu to świetna okazja do innych kierunków na wakacje. By łatwiej można było poruszać się pomiędzy terminalami w czasie przesiadek, ogromną uwagę przykłada się czytelnej i nowoczesnej informacji. Lotnisko chwali się licznymi nagrodami i wysokimi ocenami pasażerów. Na lotnisku spotkacie automaty do samodzielnej odprawy czy wydruku karty pokładowej. Podróżny może samodzielnie nadać bagaż w 30 samoobsługowych punktach. Spotkacie także bezobsługowe bramki do samolotu. Nad wszystkim czuwają pracownicy i pomagają mniej zaradnym opanować trudną sztukę samoobsługowego lotniska. Lotnisko jest coraz bardziej smart i  smartfon może odgrywać znaczącą rolę w rozwiązywaniu problemów. Paryskie lotnisko jest oddalone od centrum miasta zaledwie dwadzieścia kilka kilometrów i jest świetnie skomunikowane. Paryskie lotnisko obsługuje do 100 tysięcy pasażerów dziennie.

    bojowy wóz pożarniczy WROCŁAW

Wrocław Airport
Wrocławskie lotnisko z roku na rok zwiększa ilość obsługiwanych pasażerów. W 2017 roku obsłużono ponad 2,85 miliona pasażerów. W tym roku planuje się, że z usług skorzysta ponad 3,2 miliona podróżnych. Z Wrocławia można polecieć do 85 destynacji. Warto przypomnieć, że Wrocław w tym roku uzyskał prestiżowy tytuł The Best Destination 2018. A to zobowiązuje. Z Wrocławia polecicie do takich wspaniałych miejsc jak Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, Malta, Sycylia, Tunezja, Grecja, Egipt, Izrael, Turcja, Bułgaria, Albania, Gruzja, Ukraina, Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Niemcy i Szwajcaria. Linie czarterowe w tym Ryanair Sun, połączenie niskokosztowe i linie z tradycyjnym serwisem zapewniają możliwość wyboru standardu dostosowanego na każdą kieszeń. Nic tylko latać, bo z głową w chmurach życie jest ciekawsze.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.