Sekrety królewskiej gotowalni w Wilanowie

Sekrety królewskiej gotowalni w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza 28 kwietnia na spotkanie, w trakcie którego będzie można posłuchać opowieści na temat życia codziennego, etykiety i mody fraucymeru* królowej. Sprawdźcie, jakie były sekrety królewskiej gotowalni.

Jak wyglądało życie dworskie w XVII wieku z kobiecej perspektywy? Czym zajmowały się damy dworu, jak spędzały czas, jak dbały o urodę? Muzeum Pałacu Króla Jana III zaprasza 28 kwietnia do pałacu w Wilanowie, gdzie w godz. 11.00–14.00 będzie można poznać sekrety królewskiej gotowalni.

W jednej z komnat na odwiedzających będzie czekać dama w stroju z epoki, która zaprezentuje wyposażenie XVII-wiecznej gotowalni, m.in. najmodniejszą biżuterię, akcesoria i garderobę, przybory higieniczne, elementy zastawy stołowej i wiele nieodzownych akcesoriów królewskiej świty. W cenie biletu do pałacu będzie można dotknąć tych eksponatów i dowiedzieć się, do czego służyły oraz jak działały. Będzie można też sprawdzić, jak sztywny był gorset i z ilu elementów składała się dworska suknia.

Więcej informacji na stronie www.wilanow-palac.pl.


* Fraucymer to dawne określenie kobiet należących do dworu królowej lub księżnej.

Sekrety królewskiej gotowalni w Wilanowie

Sekrety królewskiej gotowalni w Wilanowie

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.