Senior w różnych kulturach

Senior w różnych kulturach

Jeżeli ciekawi Państwa, jak postrzegana jest starość w różnych kulturach, to już 23 listopada szykuje się nie lada gratka. We Wrocławiu odbędzie się międzynarodowe sympozjum z udziałem polskich i zagranicznych prelegentów, które przybliży jego uczestnikom ten temat. 

W czasie sympozjum będzie okazja do obejrzenia filmów z obchodów tegorocznych Dni Seniora w Brazylii oraz we Wrocławiu. Pokazowi pierwszego filmu towarzyszyć będzie prelekcja na temat praw seniora w Brazylii. W kolejnej części sympozjum m.in.: potencjał późnej dorosłości omówi dr Walentyna Wnuk. Profesor Ilony Koutny wygłosi prelekcję na temat współpracy studentów w różnym wieku, a Małgorzata J. Komarcicka zaprezentuje sylwetkę seniora-studenta w kontekście nauki międzynarodowego języka esperanto. Wątek starości w różnych epokach i religiach będzie miał także swoje zasłużone miejsce.

Warto wiedzieć, że językami roboczymi sympozjum będą język polski i międzynarodowy język esperanto. Sympozjum poprowadzą: dr Walentyna Wnuk z Wrocławskiego Centrum Seniora i Małgorzata J. Komarnicka z Centrum Edukacji Międzykulturowej. W przerwie i na zakończeniu sympozjum organizatorzy przewidzieli poczęstunek dla prelegentów oraz gości, których serdecznie zapraszamy do udziału i dyskusji.

23 listopada 2015 – poniedziałek, godz. 13:00-18:00
Uniwersytet Ekonomiczny
ul. Komandorska 118-120, bud. A, II piętro, sala 214 A
Wstęp na sympozjum jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:
Wrocławskie Centrum Seniora
pl. Dominikański 6 (pok. 20), Wrocław
tel. 71 772 49 38, czynny w godz. 09.00-15.00
mail: agnieszka.kokoszkiewicz@wcrs.wroclaw.pl

Szczegółowy program sympozjum dostępny na www.seniorzy.wroclaw.pl i w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, pok. 20, w godz. 9:00-15:00

Organizatorzy: Centrum Edukacji Międzykulturowej – BRW (Małgorzata J. Komarnicka), Centro Internacional de Comunicação Bona Espero-Unio Planeda, Brasilia, Brasil (Ursula Grattapaglia), Wrocławskie Centrum Seniora (Robert Pawliszko)

23.11.15_SYMPOZJUM_plakat - Kopia

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.