Senioralna SKRZYNKA BOOKCROSSINGOWA oficjalnie otwarta!

Senioralna SKRZYNKA BOOKCROSSINGOWA oficjalnie otwarta!

Wiele emocji, barw i listków dębu było w piątek 2 października na pl. Nowy Targ, kiedy to dokładnie o godzinie 12:00 odbyła się uroczysta inauguracja pierwszej skrzynki bookcrossingowej dla seniorów.

W tym miejscu Wrocławia impreza ta była drugim niezwykłym, równie barwnym i międzypokoleniowym wydarzeniem, zrealizowanym w ramach Dni Seniora. W odsłonięciu skrzyneczki udział wzięli zarówno seniorzy, jak i dzieci z przedszkoli i szkół, wszyscy wspaniale kolorowi i chętni do dzielenia się książkami.

Organizatorów reprezentowali przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pomysłodawcy akcji „Cały Wrocław Czyta”: Urszula Hojda, Małgorzata Olewińska-Syta i Lidia Zyga, która prowadziła imprezę. Ze strony Gminy Wrocław, fundatora skrzynki, udział wzięli Dorota Feliks, Małgorzata Jamróz i Robert Pawliszko z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Wydarzenie wypełnione było pozytywną energią, barwnym korowodem z przewodnim motywem listka dębu, nagrodami za pomysłowe przebrania oraz licznymi zabawami na pl. Nowy Targ i niezwykłym zainteresowaniem skrzyneczką, która… już w ciągu kilka minut była zapełniona książkami aż po brzegi.

Ta energetyczna, wesoła i kolorowa zabawa spełniła główne przesłanie nowo postawionej skrzynki bookcrossingowej: propagowanie czytelnictwa, dzielenie się lekturą, wymianę doświadczeń i międzypokoleniową integrację.

1

3

5

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko / Wrocławskie Centrum Seniora

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.