„Senioralni. Poznań” i targi VIVA SENIORZY!

„Senioralni. Poznań” i targi VIVA SENIORZY!

Po raz pierwszy „Senioralni. Poznań” i targi VIVA SENIORZY! wspólnie prowadzą działania skierowane do seniorów. Jesień w Poznaniu zapowiada się ciekawie.

Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza na imprezę „Senioralni. Poznań”, która potrwa od września do listopada. W tym roku w ramach cyklu wydarzeń odbędą się również targi VIVA SENIORZY!, które zaplanowano w dniach 9 i 20 października. „Senioralni. Poznań” i targi VIVA SENIORZY! zapowiadają się ciekawie, dlatego warto już teraz zarezerwować sobie czas i jesienią przyjechać do Poznania.

„Senioralni. Poznań”

„Senioralni. Poznań” to cykl otwartych wykładów, warsztatów, koncertów i drzwi otwartych w klubach, organizacjach i instytucjach, które mają różnorodną ofertę skierowaną do seniorów. W tym roku „Senioralni. Poznań” odbędą się po raz ósmy i potrwają aż do 11 listopada. Na wydarzenie zaprasza Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Senioralni. Poznań

„Senioralnych” zainaugurujemy w sobotę 29 września o godz. 12.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Tego dnia, tradycyjnie, prezydent Poznania przekaże władzę w mieście najstarszym poznaniakom. Wręczone zostaną także kolejne certyfikaty w ramach akcji „Miejsce przyjazne seniorom”, po czym zaprosimy poznanianki i poznaniaków do udziału w części artystycznej ze śpiewami i tańcami – mówi Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

W programie m.in. koncert Trzech Tenorów: Mirosława Niewiadomskiego, Mariusza Ruty i Bartosza Kuczyka; pokaz tańca w wykonaniu Mariny Ostopei; potańcówka z DJ-em Aciu. Szczegółowy program wydarzeń „Senioralnych” będzie rozdawany przez wolontariuszy podczas inauguracji.

Targi VIVA SENIORZY!

W tym roku targi VIVA SENIORZY! będą integralną częścią wydarzeń skupionych wokół imprezy „Senioralni. Poznań”. Dziewiąta edycja targów odbędzie się 19 i 20 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy po raz pierwszy wyodrębnili cztery strefy tematyczne: ZDROWIE, AKTYWNOŚĆ, WIEDZA I OTOCZENIE. Na wystawie pojawią się firmy, które do osób starszych kierują swoje produkty i usługi. Odwiedzający będą mogli również zapoznać się z projektami i rozwiązaniami, aktywizującymi seniorów do aktywnego spędzania czasu wolnego, proponowanymi przez organizacje pozarządowe, kluby seniora i instytucje. Targi realizowane są we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

VIVA SENIORZY!

Podejmując decyzję o przeniesieniu targów z wiosny na jesień, kierowaliśmy się przede wszystkim opiniami odwiedzających targi seniorów, bo to przecież dla nich organizujemy to wydarzenie. Po ostatniej majowej edycji większość z nich stwierdziła, że wiosna jest najmniej korzystnym terminem dla takich targów z uwagi na różne podejmowane przez seniorów aktywności: wycieczki, wczasy, ogródki działkowe, spotkania rodzinne – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor targów VIVA SENIORZY!.

Kluby seniora oraz organizacje pozarządowe z Poznania i Wielkopolski mogą bezpłatnie skorzystać ze stoiska wystawienniczego (przez dwa dni trwania targów). Można też zaangażować się w program targów, oferując: prezentacje, prelekcje, czy warsztaty z zagadnieniami interesującymi seniorów. W przypadku firm oferujących produkty i usługi dla seniorów – istnieje możliwość wykupienia powierzchni wystawienniczej (według ustalonego cennika).

„Senioralni. Poznań” i targi VIVA SENIORZY! – zgłoszenia

Aby współtworzyć „Senioralnych” trzeba zgłosić się w Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24, tel.: 61 842 35 09.

Firmy, instytucje, organizacje pozarządowe i kluby seniora mogą zgłaszać swój udział w targach VIVA SENIORZY! Kontakt: Międzynarodowe Targi Poznańskie,
tel.: 61 869 25 46, www.vivaseniorzy.pl.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.