Seniorów pomysły na biznes – Startup Sprint Silver Tsunami w Krakowie

Seniorów pomysły na biznes – Startup Sprint Silver Tsunami w Krakowie

W dniach 5-7 grudnia na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie odbył się Startup Sprint Silver Tsunami. Wzięło w nim udział trzydziestu pięciu uczestników, w tym dziesięciu z grupy wiekowej 50+.

Startup Sprint jest cyklem trzydniowych wydarzeń tematycznych, w trakcie których można zweryfikować swój pomysł na biznes. Dotychczas w Krakowie zostały zorganizowane edycje dotyczące młodości, marketingu i e-commerce. Trzecia edycja dotyczyła tematu związanego z grupą wiekową 50+, ponieważ jak wskazują badania będzie stanowiła ona w roku 2029 44 proc. społeczeństwa polskiego.

W piątkowy wieczór uczestnicy przedstawiali swoje pomysły w czasie jednominutowego wystąpienia. Następnie podzielili się na zespoły i zaczęli pracę nad projektami. W czasie weekendu uczestników wspierali mentorzy.

W niedzielnych prezentacjach końcowych wzięło udział dziesięć projektów. Pierwsze miejsce zajął Auxilium Project – jest to prototyp opaski przypominającej o zażyciu leków. Opaska wysyła sygnał do rodziny lub opiekunów jeżeli lek nie zostanie przyjęty. Drugie miejsce zajął pomysł sprzedaży miodu w słoiczkach jako pamiątek z Krakowa, z wizerunkiem Wawelu lub innych charakterystycznych zabytków. Będzie on sprzedawany przy obwoźnych stoiskach. Trzecie miejsce zajął pomysł dedykowanego komputera dla seniorów. Pomysły, które zajęły drugie i trzecie miejsce były przedstawione przez indywidualne osoby lub zespoły, których członkowie mają ponad 50 lat.

Organizatorami wydarzenia były Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Startup Sprint Silver Tsunami było pierwszym wydarzeniem poruszającym temat grupy 50+. Dodatkowo pierwszym łączącym różne grupy wiekowe. Uczestnicy w wieku 50+ stanowili zarówno grupę obserwatorów, oceniających inne projekty oraz sami przedstawiali swoje pomysły. Wszyscy uczestnicy wymieniali się doświadczeniami i pomysłami na temat ulepszenia projektu.

Ewelina Wołoszyn

fot. Piotr Mleczko

SilverTsunami-14

SilverTsunami-17 SilverTsunami-19 SilverTsunami-20 SilverTsunami-21 SilverTsunami-24 SilverTsunami-27 SilverTsunami-29 SilverTsunami-39 SilverTsunami-42 SilverTsunami-43 SilverTsunami-46 SilverTsunami-55 SilverTsunami-56 SilverTsunami-58 SilverTsunami-68 SilverTsunami-70 SilverTsunami-71 SilverTsunami-72 SilverTsunami-80 SilverTsunami-86             
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.