Seniorzy bawili się i wypoczywali w Rabce

Seniorzy bawili się i wypoczywali w Rabce

Pół setki seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy wybrało się do Rabki. Po przyjeździe do ośrodka KUTW-wicze spotkali się na wieczorku integracyjnym. W niedzielne popołudnie cała grupa wzięła udział w sympatycznym spotkaniu. Z Czeskiego Cieszyna przyjechała do Rabki dr Danuta Chwajlo. Przewodniczy ona Czeskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku na Zaolziu. Opowiedziała zebranym o losach autochtonów na Śląsku Cieszyńskim na przestrzeni wieków. Tego dnia były jeszcze wieczorem śpiewy solowe i chóralne oraz recytacje poezji. Najwięcej śmiechu było w trakcie konkursu na najlepszy dowcip o seniorach.

W poniedziałkowy wieczór bydgoszczanie spotkali się na dyskotece starego człowieka. Pokazali młodym, jak powinna wyglądać dobra zabawa na parkiecie. Gdy z głośników popłynęły przeboje z lat 60-tych i 70-tych natychmiast wszystkim zebranym ustąpiły dolegliwości związane z podeszłym wiekiem. Może niepotrzebne są zabiegi rehabilitacyjne, a wystarczy jedynie zabawa na parkiecie?

Wtorkowe popołudnie pozostanie na długo w pamięci wszystkim uczestnikom wyjazdu. Tego dnia wzięli oni udział w dwugodzinnym spacerze zaprzęgami konnymi po uzdrowisku. Pogoda była prawdziwie wiosenna. Seniorzy byli zachwyceni budzącą się do życia przyrodą. Konie ciągnące zaprzęgi wyglądały na znacznie mniej zadowolone.

Jednak KUTW-wicze nie tylko wypoczywali. Codziennie przez cały czas pobytu seniorzy poddawani byli intensywnej fizykoterapii w specjalistycznych gabinetach. Sympatyczne panie rehabilitantki zachęcały do brania udziału w różnego rodzaju zabiegach. Pot w czasie ćwiczeń lał się strumieniami, ale humory dopisywały. Energia zdobyta w czasie ćwiczeń na różnego rodzaju przyrządach pozwała na wieczorne szaleństwa na parkiecie.

Seniorzy wypoczywają w Rabce

Seniorzy wypoczywają w Rabce

Seniorzy wypoczywają w Rabce

Seniorzy wypoczywają w Rabce

Seniorzy wypoczywają w Rabce

Seniorzy wypoczywają w Rabce

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.