Seniorzy KUTW w 24 finale WOŚP

Seniorzy KUTW w 24 finale WOŚP

Studenci-seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy wspierali zbiórkę pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla dzieci oraz na opiekę medyczną dla seniorów.
W Bydgoszczy ponad 700 osób zbierało fundusze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej wolontariuszy kwestowało w centrum miasta, a zwłaszcza w okolicy Starego Rynku.

Barwną grupę stanowili seniorzy KUTW. Przyszliśmy na ulicę Mostową na plan filmowy na specjalne zaproszenie ekipy Telewizyjnych Zbliżeń. Nasz baner z wizerunkiem Króla Kazimierza był dobrze widoczny w całej Polsce w czasie wejść na żywo. Do wspólnego zdjęcia ustawił się z nami wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Zbigniew Ostrowski – relacjonuje przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska .

Mimo styczniowej aury na Starym Rynku zbierały się grupki, głównie młodych bydgoszczan. Wielu z nich było przebranych za znane postaci z filmu, bajek lub komiksów. Można było spotkać rycerzy w zbrojach z grup rekonstrukcyjnych, rycerzy Jedi z “Gwiezdnych wojen”. Przy głównej scenie na rynku można było posłuchać muzyki grup rockowych.

IMG_4978

IMG_5025

IMG_5149

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.