Seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy

Seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy

Ekipa zapaleńców z Łodzi, która na co dzień zajmuje się filmem i reklamą, postanowiła wykorzystać doświadczenie i przysłużyć się lokalnej społeczności. Od ponad roku działają na rzecz aktywizacji seniorów i przełamywania barier międzypokoleniowych. Dzięki inicjatywie seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy.

Pierwsze autorskie warsztaty muzyczne zostały zorganizowane w kwietniu 2017 r. Spotkanie „Witaj w klubie” miało na celu przybliżenie pokoleniu 60+ muzyki elektronicznej. Duże zainteresowanie ze strony odbiorców skłoniło organizatorów do kontynuowania idei. We wrześniu ubiegłego roku zorganizowali drugą edycję warsztatów – „Witaj w mieście”, tym razem koncentrującą się na przybliżeniu kultury hip-hop (a w szczególności rapu i graffiti). Relację video z warsztatów, w trakcie których seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy, można obejrzeć na youtube.com.

Przed spotkaniem poproszono uczestników o przygotowanie kilku wersów na temat tego, co jest w życiu ważne. Wypowiedzi seniorów posłużyły do zredagowania oryginalnego tekstu rapowego. Nad procesem czuwał doświadczony raper Marcin „Zorak” Szymański. Po zakończeniu warsztatów wspólnie wypracowany tekst stał się fundamentem utworu hip-hopowego.

Hip-hop z tekstem seniorów

Nagradzany producent muzyczny, Filip Dulewicz, stworzył podkład muzyczny, a uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do studia nagraniowego Radio Łódź. Efektem pracy jest profesjonalnie wyprodukowany utwór hip-hopowy z silnym przekazem, nowoczesnym brzmieniem i rapującymi seniorami. Utworu „Do końca na plusie” można posłuchać na stronie soundcloud.com.

W planach jest również nakręcenie klipu. W najbliższych dniach ma zostać uruchomiona kampania crowdfundingowa, której celem będzie zebranie pieniędzy na zrealizowanie wyjątkowego teledysku do tego utworu. Crowdfunding to zbieranie pieniędzy, najczęściej niewielkich kwot od wielu osób, na określony cel. Zbiórka odbywa się za pośrednictwem specjalnych stron internetowych. Video promujące kampanię jest dostępne również na youtube.com. Organizatorem przedsięwzięcia jest łódzka fundacja NUR.

Być może łódzka drużyna 60+ wystąpi także podczas V Senioraliów. Więcej informacji o V Łódzkich Senioraliach w artykule Łódzkie Senioralia kuszą atrakcjami.

seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hop

Seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy

Seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hop

Seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy

Seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy

Seniorzy z Łodzi stworzyli utwór hip-hopowy


Artykuł ukazał się w papierowym wydaniu Gazety Senior 4/2018, str. 3. 

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.