Seniorzy śmigali na rowerach po Puszczy Bydgoskiej

Seniorzy śmigali na rowerach po Puszczy Bydgoskiej

W czerwcowym wypadzie rowerowym zorganizowanym prze sekcję rowerową Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięło udział 12 uczestników. Reprezentowali oni trzy największe UTW w Bydgoszczy .

Trasa wycieczki wiodła przez Park Przemysłowy oraz stację PKP Bydgoszcz Emilianowo położoną na trasie magistrali węglowej Śląsk – Porty. Leśnymi ostępami Puszczy Bydgoskiej dotarliśmy nad Jezioro Jezuickie. Następnym etapem była Brzoza. Tam w uroczej cukierence przy kawie i ciastku zrobiliśmy przerwę na pogaduszki. Dalsza trasa wiodła przez Przyłęki, Zielonkę, Prątki i Ciele do Trzcińca. Tu na leśnym parkingu zrobiliśmy kolejny „popas” – relacjonuje Basia Piłat.

Pięciogodzinny, liczący 36 km rajd, zakończyliśmy na nowym przystanku kolejowym Bydgoszcz Błonie. Pogoda, kondycja i humory jak zwykle dopisały – mówi zadowolona Halinka Kowalska.

Po trzech latach bezawaryjnych jazd doczekaliśmy się pierwszej pany. Wymiana dętki, jak na doświadczonych rowerzystów przystało, nastąpiła błyskawicznie – chwali się Edwin Bir.

10

rajd rowerowy Bydgoszcz – serwis w działaniu!

Kolejny rajd rowerowy zaplanowaliśmy na lipiec. Zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek – mówi organizator, Andrzej Zasada.

7

rajd rowerowy Bydgoszcz – relaks uczestników

 

 

 

 

 

 

 

tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.