Seniorzy w roli Świętych Mikołajów

Seniorzy w roli Świętych Mikołajów

Sekcja wolontariacka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy wspólnie z wolontariuszami „Dr Clown” zorganizowała Mikołajki dla 40 podopiecznych Stowarzyszenia „Podaj Rękę”.

Dzieci przebywające w „Domu Samotnej Matki” oraz w „Pogotowiu Opiekuńczym” w Bydgoszczy na powitanie otrzymały papierowe, królewskie korony. Taki podarunek od razu wyzwolił u dzieci uśmiech na twarzy. Potem zebranych rozbawiali członkowie Fundacji „Dr Clown”.
Dzieci przebywające w „Domu Samotnej Matki” oraz w „Pogotowiu Opiekuńczym” w Bydgoszczy na powitanie otrzymały papierowe królewskie korony. Taki podarunek od razu wyzwolił u maluchów uœmiech na twarzach. Potem rozbawiali zebranych wolontariusze Fundacji „Dr Clown”.

Czterdziestoosobowej grupie dzieci prezenty wręczała pani Mikołajowa czyli Halinka Idzikowska-Banasiak. Pomagało jej dwóch Mikołajów – Maciej Banasiak oraz Józek Turek. W dwóch paczkach dzieci otrzymały: pluszowe misie, słodycze i owoce. Uzupełnieniem były przybory szkolne, które zebraliśmy od naszych koleżanek i kolegów z KUTW oraz od sponsorów – mówi z dumą pomysłodawczyni i główna organizatorka spotkania, Zofia Jaworska.

Dla dzieci przygotowaliśmy czerwone noski, maski karnawałowe, plastelinę, kredki, zeszyty i baloniki. Wiemy, że każdy nawet drobny nawet upominek sprawia milusińskim ogromną radość. Wyzwala przy tym uśmiech na twarzy, a na tym bardzo zależy – wyjaśnia Alicja Moczulska z Fundacji „Dr Clown”.

Za piękną imprezę i prezenty podziękowała Anna, mama małego Mateuszka. Wyrazy uznania przekazał seniorom KUTW prezes Stowarzyszenia „Podaj Rękę”, Krzysztof Kosiński.

IMG_0772

IMG_0800

IMG_0897

IMG_0939

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.